19 жовтня 2023 р. відбувся семінар-практикум з підвищення кваліфікації «Нові освітні технології: візуальний простір». Захід організовано і проведено в межах діяльності Вищої школи педагогічної майстерності Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Спікерками виступили викладачі кафедри суспільно-гуманітарних наук – д.філол.н., професор Тетяна Шарова та к.філол.н., доцент Аліна Землянська.

Тема семінару є одним із модулів освітньої програми підвищення кваліфікації для педагогічних та науково-педагогічних працівників «Візуалізація вербального матеріалу як засіб підвищення якості освіти». З вітальним словом до всіх учасників звернувся перший проректор ТДАТУ, к.т.н., доцент Олександр Ломейко, який наголосив на важливості постійного професійного зростання освітян та можливостях, які надає університет для розвитку своїх науково-педагогічних працівників та педагогів інших закладів освіти.

111222

Спікерки розглянули теоретичні основи візуалізації навчального та інформаційного матеріалу, зважили переваги й недоліки використання інформаційно-комунікаційних технологій для створення візуального контенту, зауважили, які аспекти варто враховувати в роботі з візуальними елементами.

Друга частина семінару була спрямована на практико орієнтоване знайомство з онлайн-ресурсами, які дозволяють робити якісні візуалізації в соціальних мережах та створювати інтерактивні презентації, враховуючи елементи гейміфікації. Набуті вміння й навички дозволять учасникам семінару-практикуму створювати якісний контент для брендування й популяризації свого закладу освіти чи своєї дисципліни, наукових розробок тощо, а також зробити освітній процес цікавішим, більш насиченим і мобільним, більш доступним для здобувачів освіти.

333444

У заході взяли участь більше 20 педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти різних рівнів з різних куточків України: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, Національного  університету «Острозька академія», Харківського національного університету внутрішніх справ, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Полтавського державного аграрного університету, КЗ «Білгород-Дністровський педагогічний фаховий коледж», КЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради», ОЗ «Хорольська гімназія Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області», КЗ «Мелітопольський ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів» ЗОР та ін. Це свідчить про актуальність теми та налаштованість вчителів та викладачів ЗВО на плідну співпрацю, обмін досвідом, навчання впродовж життя.

Семінар-практикум – це перший захід із підвищення кваліфікації через тренінги та онлайн-семінари, заплановані ТДАТУ у 2023–2024 н.р. Про всі наступні події повідомлятиметься на сайті університету, сторінці у фейсбуці й офіційному телеграм-каналі.