didur-v.a.-2019 аваСьогодні, 20 лютого, на 77 році пішов з життя доктор технічних наук, професор, член Академії наук Вищої школи України та Міжнародної академії аграрної освіти, завідувач кафедри «Технічний сервіс та системи в АПК» Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Дідур Володимир Аксентійович.

Після закінчення Мелітопольського інституту механізації сільського господарства в 1966 році, Володимир Дідур працював асистентом, старшим викладачем цього ж закладу вищої освіти.

У 1972 році Володимир Аксентійович захистив кандидатську дисертацію і отримав наукове звання кандидата технічних наук, а в 1990 році – захистив докторську дисертацію.

З 1997 по 2002 рік В.А. Дідур працював директором Запорізького науково-дослідного центру і за сумісництвом завідувачем кафедри «Гідравліка» Таврійської державної агротехнічної академії.

У 2002 році Володимир Аксентійович очолив кафедру «Гідравліка і теплотехніка». Він був членом спеціалізованої вченої ради із захисту дисертації ТДАТУ і ЛНАУ, Чинним членом Академії наук Вищої школи України та Міжнародної академії аграрної освіти, президентом Українського відділення МААО.

За численні досягнення у науці і техніці Володимир Аксентійович був удостоєний державними нагородами та відзнаками: Почесна Грамота Міністерства вищої освіти України (1982 р .), нагрудний знак «За наукові досягнення» (2001 р.); трудова відзнака «Знак Пошани» (2003 р.); Подяка Міністерства освіти і науки України (2008); Знак «Відмінник аграрної освіти та науки» III ступеня Міністерства аграрної політики України (в 2008 р .); Знак «Відмінник аграрної освіти та науки» II ступеня Міністерства аграрної політики України (2009); Орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеня (2013); Почесна грамота Кабінету Міністрів України (2017); Почесна грамота Чернігівської обласної ради (2018); Подяка від аграрної партії України (2018).

Ім’я Дідура Володимира Аксентійовича увійшло до книги «Золотий фонд нації. Українці: творчість, інновації, інвестиції» (2019).

Останні кілька років Володимир Аксентійович очолював кафедру «Технічний сервіс і системи в АПК» Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Він завжди користувався повагою у колег.

Колектив Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного сумує з приводу великої втрати і висловлює співчуття рідним і близьким Володимира Аксентійовича.

Прощання з Володимиром Дідуром відбудеться 21 лютого з 11 до 12 години в Центрі культури та дозвілля ТДАТУ.