17 лютого 2022  року відбувся урочистий захід, присвячений підведенню підсумків та нагородженню переможців творчого конкурсу «Фотоколажів та відеоматеріалів «Точні науки в моїй майбутній професії». У зв’язку з необхідністю виконання умов карантину захід проходив на платформі ZOOM.

Конкурс організовано та проведено у період вересень 2021 р. – лютий 2022 р. кафедрою вищої математики і фізики ТДАТУ імені Дмитра Моторного відповідно до:

• розпоряджень Кабінету Міністрів України:

«Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) до 2027 року» №131-р від 13.01.2021р.;

«Про затвердження плану заходів щодо популяризації природничих наук та математики до 2025 року» №320-р від 14.04.2021р.;

наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) до 2027 року у Запорізькій області» №274 від 03.06.2021р.

Мета проведення конкурсу – привернення уваги молоді до природничо-математичних наук та науково-технічної творчості в контексті популяризації науково-технічних та інженерних професій.

У своєму вступному слові завідувач кафедри вищої математики і фізики, доктор педагогічних наук, професор Наталя Сосницька зазначила, що до оргкомітету конкурсу надійшло 43 роботи у категорії фотоколаж, 13 робіт у категорії відеоматеріали, всього зареєстровано 69 учасників різних типів закладів освіти (заклади загальної середньої та позашкільної освіти; професійної/професійно-технічної освіти; фахової перед вищої освіти) Запорізької, Київської, Полтавської областей.

Конкурсні роботи були оцінені в різних категоріях:

• фотоколаж індивідуальна робота,
  • фотоколаж колективна робота,
  • відеоматеріал індивідуальна робота,
  • відеоматеріал колективна робота.

З привітанням до учасників конкурсу та оголошенням лауреатів Дипломів першого ступеня за перемогу у творчому конкурсі фотоколажів та відеоматеріалів звернувся ректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, доктор технічних наук, професор Сергій Кюрчев. Він зазначив, що проведення подібного конкурсу є актуальним в умовах сучасних тенденцій розвитку освіти, зорієнтованих на формування компетентностей, що ґрунтується на практичному застосуванні наукових, математичних, технічних та інженерних знань і вмінь щодо подальшого використання їх у професійній діяльності.

Крім цього, Сергій Володимирович висловив особливі слова вдячності науковим керівникам талановитої молоді та нагородив їх  Подякою ректора ТДАТУ за підготовку переможців творчого конкурсу фотоколажів та відеоматеріалів «Точні науки в моїй майбутній професії».

Лауреати дипломів першого ступеня

Свої привітання учасникам конкурсу та оголошення лауреатів Дипломів другого ступеня за перемогу у конкурсі висловив перший проректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, доктор економічних наук, професор Олег Сокіл.

Лауреати дипломів другого ступеня

Дипломантів третього ступеня за перемогу у конкурсі та всіх учасників конкурсу фотоколажів та відеоматеріалів привітав проректор з науково-педагогічної роботи Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, кандидат технічних наук, доцент Олександр Ломейко. Він наголосив, що природничо-математичні науки розвивають логічне мислення та технічну грамотність як складових професійних якостей майбутніх фахівців науково-технічних та інженерних професій.

Лауреати дипломів третього ступеня

До привітання учасників та переможців конкурсу з великим задоволенням приєднався радник ректора Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НААН України, Заслужений працівник освіти України Володимир Кюрчев. Він побажав всім учасникам успіхів у навчанні, досягнення перемог у майбутньому і звернув увагу на те, що неможливо набути професійних знань без якісного засвоєння природничих наук та математики.

Зі словами привітання та своїми враженнями про конкурс поділилися: Ірина Солошич, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри екології та біотехнологій Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, вчитель фізики Кременчуцький ліцей № 25 «Гуманітарний колегіум» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області; Сергій Сімченко, кандидат фізико-математичних наук, керівник гуртка «Радіоелектроніка» Центру дитячо-юнацької творчості ім.Є.М. Руднєвої відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області, м. Бердянськ та доценти кафедри вищої математики і фізики ТДАТУ – кандидат фізико-математичних наук Василь Кравець і кандидат технічних наук Микола Данченко.

Наприкінці заходу Наталя Сосницька звернула увагу щодо матеріалів підтверджуючих участь та перемогу у конкурсі: сертифікати учасників, дипломи переможців, подяки ректора ТДАТУ керівникам переможців розміщено на сайті кафедри вищої математики і фізики ТДАТУ, вкладка «Конкурси»: Творчий конкурс фотоколажів та відеоматеріалів «Точні науки в моїй майбутній професії».

Колектив кафедри вищої математики і фізики вітає переможців конкурсу та висловлює слова вдячності всім учасникам конкурсу та керівникам за підтримку проведення нашого заходу, за любов до природничих наук та математики, розуміння того, що знання з фізики і математики є підґрунтям професійної самовизначеності.

Наталя Сосницька, професор,
завідувач кафедри вищої математики і фізики