У сучасному світі отримання якісної вищої освіти набуває усе більшої ваги для життя людини і соціуму в цілому. Оскільки кожен ВНЗ прагне вважати себе найкращим, виникає потреба в об’єктивній інформації стосовно рівня того чи іншого навчального закладу – що, певною мірою успішності, намагаються забезпечити рейтинги.

Україна – університетська держава. Рейтингове оцінювання в Україні було запроваджено в системі вищої освіти у розрізі ВНЗ та груп з урахуванням досвіду міжнародних рейтингових агентств, результати яких широко використовуються для оцінювання якості вищої освіти. Основою методології рейтингової оцінки ВНЗ є аналіз та оцінювання якісних і кількісних показників потенціалу та результативності їх діяльності. Інтерес до університетських рейтингів та їх громадська значимість визначена ще й тим, що вони являються темою багатьох державних заходів та міжнародних зустрічей (одна з них Міжнародна конференція “Міжнародні і національні академічні рейтинги”, організатори ЮНЕСКО, МОН та інш.).

Університетський рейтинг «ТОП-200 Україна» ЮНЕСКО – РЕЙТИНГ 200 НАЙКРАЩИХ УКРАЇНСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТІВ ЗА МЕТОДИКОЮ ЮНЕСКО. Проводиться на основі підписаного меморандуму з Європейським центром з вищої освіти ЮНЕСКО – СЕПЕС. З метою удосконалення методики та підвищення об’єктивності рейтингу за системою рейтингів ЮНЕСКО була створена Міжнародна наглядова рада з визначення рейтингів університетів, відділення якої діє і в Україні.

«ТОП-200 Україна» проводився у 2015 році за результатами діяльності ВНЗ за 2014 рік в дев’ятий раз. Головна мета рейтингу – оцінити шляхом порівняння позицію (місце) університетів в цілому, їх досягнення з основних напрямів діяльності незалежно від профілю навчального закладу. Діяльність оцінюється за допомогою загального індексу рейтингової оцінки, котрий є інтегральним і визначається за трьома комплексними критеріями (всього комплексних показників 20): якість науково-педагогічного потенціалу (значимість до 50%); якість навчання (значимість до 30%); міжнародне визнання (значимість до 20%).

За рейтингом «ТОП-200 Україна» ЮНЕСКО:

– ТДАТУ на 67 місці серед 200 кращих вузів України (2012 рік).

– ТДАТУ на 70 місці серед 200 кращих вузів України (2013 рік).

– ТДАТУ на 70 місці серед 200 кращих вузів України (2014 рік).

– ТДАТУ на 70 місці серед 200 кращих вузів України (2015 рік).

В цьому рейтингу:

-ТДАТУ серед аграрних ВНЗ – 3 місце, після НУБІП (12 місце) та ХНТУСГ ім. П. Василенка (62 місце);

– в Запорізькій області – 2 місце, після ЗНТУ (47 місце).

Тож, майбутнім абітурієнтам можна безпомилково обирати для навчання наш університет – один з найкращих в Україні!

Всього в рейтинговій таблиці серед 200 найкращих ВНЗ України – аграрних університетів – 17, Запорізької області – 10. Дані всіх рейтингів є важливим джерелом інформації для керівництва, науково-педагогічних працівників та співробітників навчальних закладів під час визначення шляхів та заходів з подальшого покращення діяльності у навчальній, науковій, методичній та організаційній роботі як з окремих спеціальностей, так і університету взагалі.

Дуже важливо в теперішній час зберегти рейтингові позиції нашого університету для подальшого розвитку, для його майбутнього!

І.М. Грицаєнко, пом. ректора