27 липня Національна дослідницька рада Іспанії оприлюднила міжнародний рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics). З 2004 року «Рейтинг вебометріі» публікується двічі на рік (дані збираються в перші тижні січня і липня для публікації в кінці обох місяців), охоплюючи більше 30 тисяч вищих навчальних закладів по всьому світу.

Творці проекту Webometrics своїм основним завданням вважають сприяння університетам в публікації наукових досягнень і їх презентації широкій аудиторії. Їхній головний намір – мотивувати як навчальні заклади, так і вчених на присутність в Інтернеті і відкритості наукової діяльності. Індикатори рейтингу постійно удосконалюються.

У липневому випуску рейтингу представлено близько 12000 університетів світу, з них – 317 українських університетів різних форм власності.

ТДАТУ достойно підтвердив попередній січневий результат і посів 44-е місце серед ЗВО України, тим самим вдруге увійшов до 50 кращих університетів України. Приємно, що в літній сесії рейтингів ТДАТУ вже був серед 50 кращих у академічному національному рейтингу «ТОП 200 Україна».

Аналіз показників рейтингу Webometrics нашого Університету демонструє позитивну динаміку індикаторів присутності ТДАТУ у веб-просторі і головне, збільшення кількості цитувань науковців за даними Google Scholar Citations.

Серед ЗВО Запорізької області ТДАТУ впевнено посідає 3-ю позицію після ЗНУ і ЗНТУ ( відповідно 13 і 31 позиції); МДПУ – 58 місце, ЗДІА і ЗДМУ відповідно 92 і 100 місця.

Серед аграрних ЗВО ТДАТУ покращив свій попередній результат і вперше посів 2-е місце, поступившись постійному лідеру НУБІПу -18 місце у загальному рейтингу. Таблиця результатів інших аграрних ЗВО наступна:

• Поліський НУ (Житомир) – 84
  • Херсонський ДАУ -114
  • Білоцерковський НАУ – 118
  • Вінницький НАУ -128
  • Сумський НАУ – 133
  • Миколаївський НАУ – 140
  • Полтавська ДАА – 141
  • Уманський національний університет садівництва -146
  • ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького – 148
  • ХНТУСГ імені Петра Василенка – 160
  • ХНАУ ім. В.В. Докучаєва – 167
  • Дніпровський ДАЕУ – 170
  • Подільський ДАТУ -198
  • Одеський ДАУ – 203
  • Луганський НАУ – 215
  • Харківська ДЗВА -235
  • Львівський НАУ – 257

Перша п’ятірка кращих ЗВО України майже стабільна:

КНУ ім. Тараса Шевченка; НТУ КПІ ім. І. Сікорського; Сумський державний університет; Харківський національний університет В. Н. Каразіна; НТУ «Харківський політехнічний iнститут”.

Серед світових лідерів вищої освіти – університети США: Гарвардський, Стенфордський університети, Массачусетський Технологічний інститут тощо. І лише Оксфордський університет (Великобританія) – 7 місце, зумів представити Європейську освіту у першій десятці кращих.

Рівняймося на кращих! Будемо кращими!

Ольга Білоцька, заступник керівника ЦІТІС