30 липня 2018 року пішов з життя Дмитро Костянтинович Моторний, Герой України, двічі Герой Соціалістичної Праці, організатор виробництва, який понад 50 років очолював сільськогосподарське підприємство, випускник і Почесний професор нашого університету.

Як данина пам’яті про великого хлібороба, на площі Слави ТДАТУ, де встановлено погруддя Дмитра Моторного, відбувся пам’ятний мітинг і покладання квітів. Співробітники ТДАТУ на чолі з ректором Володимиром Кюрчевим зібралися щоб пригадати, якою чудовою людиною він був.

Володимир Миколайович, який добре знав Дмитра Костянтиновича, нагадав основні віхи життя славетного випускника і поділився особистими спогадами про зустрічі з ним.

«Повага простих людей і колег-аграріїв до Дмитра Костянтиновича була величезна. На його дні народження приїжджали майже всі Герої України і видатні аграрії. Багато видатних аграріїв називали Дмитра Моторного своїм учителем і це свідчить про його авторитет серед колег. Будучі керівником великого сільгосппідприємства, Дмитро Моторний робив усе, щоб робітники і селяни жили у достатку. З його села майже ніхто не виїжджав. Багато спеціалістів, після отримання вищої освіти, поверталися в рідне село. Його людяність, професіоналізм, доброта завжди цінувалися усіма, хто спілкувався з Дмитром Моторним», – пригадав Володимир Кюрчев.

Дмитро Костянтинович – людина, яка досягла успіху, слави виключно завдяки своїй праці і завзятості. Він пройшов шлях від головного інженера до голови потужного аграрного підприємства, яке очолював понад 50 років. Його по праву називали патріархом українського села, якому він віддав усе до останку — гострий розум, селянську мудрість, свою синівську любов.

З 2019 року Таврійський державний агротехнологічний університет носить ім’я Дмитра Моторного, а 21-го червня того ж року на площі Слави було урочисто відкрито погруддя на його честь. До слова, це вже друге погруддя Дмитра Моторного. Перше, бронзове, ще за життя Дмитра Костянтиновича було встановлено у 1986 році, коли він отримав вдруге звання Героя Соціалістичної Праці.

Пам’ять про Дмитра Моторного увічнена не тільки у бронзі і мармурі. Наукова бібліотека ТДАТУ підготувала друковане видання – історико-біографічний нарис «Дмитро Моторний. Його ім’я носить наш університет», електронна версія якого розміщена в електронному архіві Університету.

Також наукова бібліотека створила відеонарис «Патріарх української ниви. Дмитро Костянтинович Моторний».

Памятаємо…

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»