Так сталося, що впродовж  майже 11 місяців репозитарій був заблокований і недоступний для співробітників наукової бібліотеки, науковців ТДАТУ і усіх наших користувачів. Однак, справедливість і добро має перемагати. Так і сталось. Важливий  науковий інформаційний вебресурс ElarTSATU знову доступний на сайті наукової бібліотеки.

Електронний архів ТДАТУ був створений фахівцями наукової бібліотеки у 2015 році. Інституційний репозитарій накопичує, систематизує, зберігає та забезпечує довготривалий відкритий доступ до електронних публікацій та електронних версій документів (творів) наукового та навчально-методичного призначення, авторами яких є співробітники, аспіранти і студенти ТДАТУ.

На сьогодні у репозитарії накопичено 15313 документів, сформовано 22 колекції. Інституційний Репозитарій з 2016 року має власний Міжнародний стандартний серійний номер (ISSN 2524-0714), що означає міжнародне визнання університетського електронного архіву як інформаційного ресурсу та дає йому статус офіційного електронного видання.

ElarTSATU зареєстрований у Національному репозитарії академічних текстів та на Інформаційному порталі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, а також у світових директоріях (ROAR, DuraspaceRegistry, ROARMAP, Citefactor, BASE), що надає змогу представляти наукову діяльність ТДАТУ не лише в нашій країні, але й далеко за її межами.

Наявність такого репозитарію суттєво впливає на світовий рейтинг інтернет-присутності ЗВО: репозитарій індексується в Google Scholar і Webometrics (індикатор OPENNESS). В останньому рейтингу Webometrics, за індикатором OPENNESS, ТДАТУ посідає 22 позицію серед ЗВО України.

За результатами рейтингу репозитарїв світу – TRANSPARENT RANKING OF REPOSITORIES у січні 2022 р., ElarTSATU посів 22 місце серед українських ЗВО.

ElarTSATU є цифровим сховищем не тільки наукових публікацій  співробітників ТДАТУ, а й цифровим архівом історії університету. У колекції “Alma Mater” – історія та сьогодення» зібрані публікації щодо історії ЗВО, видатних особистостей і знаменних подій з життя університету з 1972 року.

Електронний науковий архів Університету ElarTSATU сприяє зростанню популярності університету шляхом представлення його наукової продукції у глобальній інформаційній мережі, а також збільшення цитованості наукових публікацій, результатів досліджень співробітників та студентів університету.

Запрошуємо викладачів, науковців усі публікації за 2022 рік надсилати до наукової бібліотеки на e-mail: lib.nauka@tsatu.edu.ua для подальшого розміщення у ElarTSATU.

Розміщення публікацій в Інституційному Репозитарії сприяє популяризації університету, підвищує індекс цитування науковців і свідчить про приєднання  ЗВО до сучасної світової системи наукових комунікацій.