Кожен з нас замислюється над тим, як поліпшити своє фінансове становище, почати відкладати та й просто домогтися того, щоб витрати не перевищували доходів, хоче досягти успіху у житті та бути заможною людиною. Дуже часто для цього не вистачає фінансової грамотності. В тому може критися переконання людини, що від грошей тільки одні проблеми, відмовляючись таким чином від набуття фінансової грамотності та основ управління капіталом.

Фінансово грамотні люди добре розуміють основні економічні поняття та принципи управління фінансами. Вони більш захищені від фінансових ризиків та непередбачуваних ситуацій. І вміння зберегти гроші не менш важливе за їх примноження.

У цьому напрямі проводиться безліч заходів, які спрямовані на підвищення фінансової грамотності населення. З цього приводу наочним прикладом стала співпраця Національного банку України з благодійним фондом «Таблеточки», які з 1 по 30 вересня 2021 року провели акцію «Монетки дітям» для збору копійок номіналом 25, сума від збору яких перераховувалась на рахунок фонду для лікування онкохворих дітей.

Оновлення банкнотно-монетного ряду гривні почалося ще у 2014 році з поступового виведення з обігу розмінних монет найменшого номіналу. Так, з 1 жовтня 2020 року монети номіналом 25 копійок перестали бути платіжними засобами. Майже через рік, за підрахунками Національного банку, на руках у населення залишилось 1,5 млрд монет номіналом 25 копійок, що складає 400 млн грн. Що свідчить про деяке байдуже ставлення українців до грошей.

Як було оголошено на початку вересня, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного з 1 до 27 вересня разом з викладачами, студентами та всіма небайдужими активно долучились до цієї акції, розмістивши в навчальних корпусах спеціальні пляшки для збору монет. По закінчені акції викладачі кафедри фінансів, обліку і оподаткування разом зі студентським активом університету доставили пляшки до відділення Ощадбанку, банку-партнера акції.

Також з метою популяризації та підвищення фінансової свідомості молоді, в рамках профорієнтаційної роботи університету до акції були залучені і школи м. Мелітополь, які зібрали чимало коштів. Вдячні колегам за підтримку і що не залишились осторонь і долучились до благодійної акції разом з університетом.

Кафедра фінансів, обліку і оподаткування