До проведення чергового засідання «Школи студентського активу ТДАТУ» були запрошені представники Запорізького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» (ЦРМС), який створений за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України. Актуальність та важливість питань, якими займається Центр очевидна.

На засідання Школи Студентською радою ТДАТУ, за підтримки Управління молоді і спорту Мелітопольської міської ради, були запрошені студенти всіх університетів, коледжів міста. Присутніми серед запрошених були навіть школярі та їх наставники!

До уваги молоді міста були запропоновані два виступи:

• «Реформа децентралізації – основа регіонального розвитку України», доповідач Свистун Олександр Іванович – директор Запорізького ЦРМС;
  • «Можливості для молоді в умовах реформування України», доповідач Ашурбеков Аскад Аскадович – експерт з децентралізації Запорізького ЦРМС, кандидат соціологічних наук.

Вів засідання Школи голова Студентської ради ТДАТУ Гончаров Кирило. Після виступів програмою зустрічі була запланована «Дискусійна частина: Питання – відповіді», яка проходила за часом більше години. Всі присутні оплесками дякували доповідачам та співробітникам ЦРМС за змістовну та цікаву зустріч.

Для довідки: «U-LEAD з Європою» – програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку. U-LEAD підтримує створення прозорої і підзвітної багаторівневої системи управління, яка реагуватиме на потреби громадян. Це передбачає:

• посилення спроможності ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях з метою реалізації регіональної політики та реформи децентралізації;
  • вдосконалення адміністративних послуг на місцевому рівні для громадян України.

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Діяльність Запорізького ЦРМС спрямована на впровадження реформи децентралізації, надання консультативної підтримку при утворенні та розвитку громад, навчання, сприяння обміну успішним досвідом громад Запорізької області, супровід у розробці стратегій розвитку територій, залучення провідних експертів з децентралізації, зарубіжних партнерів, які мають позитивний досвід впровадження реформи в європейських країнах до співпраці з громадами.

Стратегічні пріоритети діяльності ЦРМС:

• створення передумов для якісного виконання місцевими органами влади своїх завдань відповідно до місцевих просторових та соціально-економічних умов;
  • зміцнення потенціалу органів місцевого самоврядування з питань управління фінансами;
  • покращення інституційної спроможності відповідних установ на обласному рівні з питань координації процесу децентралізації;
  • підвищення спроможності регіональних та місцевих органів влади з розробки фактологічно-обґрунтованої політики;
  • посилення спроможності відповідних установ у сфері проектного менеджменту;
  • покращення діалогу з населенням щодо реформи децентралізації;
  • створення механізмів вертикальної та горизонтальної координації для формування реформи в сфері децентралізації.

Грицаєнко І.М., помічник ректора університету з організаційних питань,

виховної роботи та студентських справ, керівник «Школи студентського активу ТДАТУ»