«ТДАТУ-ХНТУ: співпраця заради відновлення та розвитку», – під таким гаслом відбулася партнерська зустріч між керівництвом Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного та Херсонського національного технічного університету.

Наша мета – налагодження партнерства, впровадження спільних проєктів у освітній, науковій та міжнародній діяльності. У ТДАТУ та ХНТУ схожі долі: обидва заклади вищої освіти є релокованими, через повномасштабне вторгнення рф та окупацію територій стали тимчасово переміщеними.

На партнерській зустрічі керівники обох університетів презентували потенційні напрями освітньої, наукової та міжнародної співпраці. Розповіли про традиції університетів та особливості функціонування, цікаві проєкти та бачення майбутньої взаємодії. Окреслили спільні сфери діяльності та намітили шляхи співпраці.

Ректор ТДАТУ, професор Сергій Кюрчев, з гордістю розповів майбутнім партнерам про потенціал університету, ознайомив з факультетами та інститутами, а також з новаціями, що втілені в освітній процес. Проректори ТДАТУ розповіли про напрями, що реалізуються у організації освітнього процесу, науковій діяльності, підготовці науково-педагогічних кадрів, публікаційну активність, напрями співпраці у сфері міжнародної діяльності, професійний розвиток викладачів та здійснення проєктної діяльності.

Ректор ХНТУ, професор Олена Чепелюк, наголосила, що у Херсонського національного технічного університету багато спільних з ТДАТУ спеціальностей та освітніх програм, є спільні напрями, пов’язані із проблематикою у галузі прикладної механіки, галузевого машинобудування, менеджменту, маркетингу, електроенергетиці, напрями, пов’язані із забезпечення безпеки та якості харчових технологій, застосування комп’ютерних технологій тощо. Саме цей сектор може стати пріоритетним у подальшій співпраці та створенні цікавих проєктів.

У ХНТУ, як і в ТДАТУ є власні фахові наукові видання, у яких науковці мають можливості оприлюднювати результати власних наукових досліджень. Інтерес становить й пропозиція проведення спільних заходів, як наукового та освітнього спрямування, так і студентські події, включаючи взаємодію студентських рад.

Керівництво ТДАТУ та ХНТУ підтримали прагнення розвивати партнерство, підписали договір про співпрацю та позначили перспективні напрями взаємодії на найближчий період.