20 травня 2015 р. в м. Запоріжжя відбувся грандіозний Обласний молодіжний форум «Соціальна мобілізація молоді для збереження єдності та розвитку Запорізького краю». У Форумі взяли участь ВСІ навчальні заклади І-IV рівня акредитації Запорізької області.

Таврійський державний агротехнологічний університет представляла делегація студентського активу університету: Ірина Жмак, Юлія Бєлєва, Вікторія Агамірова, Анастасія Крутікова під керівництвом помічника ректора університету Грицаєнка Ігоря Миколайовича.

Рівень форуму був дуже високий. Робота форуму розпочалась з пленарного засідання, яке проходило в конференц-залі ЗОДА. В ньому прийняли участь і виступили: голова Запорізької обласної державної адміністрації САМАРДАК Григорій Вікторович, голова Запорізької обласної ради МЕЖЕЙКО Віктор Іванович. Студентський актив області з інтересом зустрів виступ та відповіді на численні студентські запитання голови представництва Європейського Союзу в Україні ТОМБІНСЬКОГО Яна Тадеуша. Всі ми, стоячи з оплесками, вітали дуже емоційний виступ нашого українського «кіборга», бійця 79-ої десантної бригади ЗАЙЦЕВА В’ячеслава Олексійовича. Про студентські та молодіжні ініціативи та справи звітували голови Запорізької обласної студентської ради та Запорізької обласної трудової молоді. Також на пленарному засіданні був розглянутий соціологічний проект «Актуальні потреби молоді».

Далі робота Форуму була продовжена в КУ «Запорізький обласний центр молоді» ЗОР за наступними секціями:

1. Молодь і суспільство. Від соціальної ініціативи до дієвих кроків.

2. Волонтерська діяльність – старт професійної кар’єри молоді.

3. Можливості молоді у міжнародному просторі.

4. Тренінг військово-прикладної підготовки молоді.

5. Інтелектуально-ділова гра «Разом до мети!».

6. Творча вітальня.

7. Тренінг для молодіжних лідерів.

Члени обласної експертної комісії за участі представників університетів області, від ТДАТУ в комісії був Грицаєнко І.М., та працівників Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації розглянули студентські проекти ВНЗ Запорізької області. Найкращі проекти, за попереднім відбором всього шість (1 з ТДАТУ, 3 з БДПУ, 2 з ЗІЕІТ), були презентовані в роботі секції «Молодь і суспільство. Від соціальної ініціативи до дієвих кроків».

Голова студентської ради ТДАТУ Ірина Жмак представила соціальний проект «Створення молодіжної громадської організації «Союз ділової аграрної молоді України» і при цій організації Всеукраїнського фонду ділової аграрної молоді стосовно розвитку соціально-навчальних інфраструктур та покращення конкурентоздатності ділової аграрної молоді на ринку праці «Фонду ділової аграрної молоді України». Проект Ірини Жмак виборов ІІ місце з сумою балів 107, відставши від першого місця всього на 1 бал.

Бєлєва Юлія презентувала волонтерські програми та патріотичні заходи університету в рамках роботи 2-ї секції. Робота університету з допомоги військовим та переселенцям була відмічена як особливо важлива.

Вікторія Агамірова прийняла активну участь у роботі 3-ї секції. Міжнародний сектор студентської ради університету планує прийняти участь у обласних міжнародних програмах. Спілкування при роботі секції проходило на англійській та французькій мовах також.

Анастасія Крутікова показала свій талант в роботі 6-ї секції з виступом «Відчуй натхнення».

Також всі ми прийняли участь у тренінгу з військово-прикладної підготовки молоді та в програмі для лідерів «Фасилітація, міжкультурний діалог, планування соціальної активності та комунікації в громаді».

На завершення були підведені підсумки роботи форуму. Найбільш активні делегації студентських активів університетів області отримали відповідні сертифікати.

Грицаєнко І.М., учасник форуму