22 липня у Києві відбувся Всеукраїнський молодіжний форум «Державотворець. Молодь на варті змін».

Молоді, розумні, амбітні. Зараз — ще студенти, але в майбутньому — державні службовці та публічні лідери. Понад 600 студентів з 22 областей України представляли свої регіони.

Таврійський ДАТУ на форумі представляв Євген Пенчук, студент 4 курсу, спеціальність Агрономія. Євген – активний, цілеспрямований студент, який цікавиться своєю майбутньою професією, відвідує курси і тренінги агроспрямування, а також є прихильником громадських молодіжних рухів регіону. Саме така активна молодь і зібралась на форумі.

На форум були запрошені топові спікери – представники влади, бізнесу та громадські діячі.

У форматі панельних дискусій обговорювались теми:

• Державний сектор: трансформація під час широкомасштабної війни та як молодь може бути долучена до державних ініціатив.
• Бізнес у авангарді відбудови України: навіщо молоді варто йти в український бізнес?
• Країна активістів: як громадський сектор змінює суспільство на краще.

Молодь зацікавили виступи спікерів у стилі TEDx:

• Як діджиталізація вбиває корупцію в державі. Кейс ”Дія„ (Mstyslav Banik – керівник із розвитку електронних послугу Міністерстві цифрової трансформації України);
• Університет моєї мрії: як студенту його збудувати вже сьогодні? (Mychailo Wynnyckyj – заступник Міністра освіти і науки України);
• Деокупований Крим: як українська молодь творитиме нову історію півострова (Таміла Ташева – постійна представниця Президента України в АР Крим);
• Участь молоді в процесах державотворення ( Oleksandr Yarema – Державний секретар Кабінету Міністрів України).

Євген поділився своїми враженнями від форуму:

«Представники влади, відомі підприємці та громадські діячі разом зі студентами обговорювали можливості реалізації молоді в Україні та про необхідність єднання заради майбутнього нашої держави!

Впродовж 10 годин мав змогу послухали дискусійні панелі з провідними діячами країни.

Найбільше сподобався виступ заступника Міністра освіти та науки України Михайла Винницького у форматі TEDx. Його роздуми щодо освіти в університетах дійсно круті!

”ОСВІТА» – про світ. Університет – місце, де формується погляд на світ (світ – огляд). «БАКАЛАВРАТ – СЛІД ЗАКІНЧУВАТИ В УКРАЇНІ! БО КРАЩОЇ ОСВІТИ ЗА КОРДОНОМ (НА РІВНІ БАКАЛАВРАТУ) ВИ НЕ ЗНАЙДЕТЕ!» – вважає Михайло Винницький.

Була помітна зацікавленість студентів темами виступів на дискусійних панелях.

Цей форум надихнув та надав мотивації. Я почув багато того, що є цінним, важливим та актуальним на даний час у нашій країні та готовий втілювати ці знання у майбутнє України!»

На форумі говорили, якою має бути Україна завтра! Бо Україну змінюють люди! Доброчесні, професійні та ініціативні. Це головні риси, якими мають володіти державотворці. І ці риси працюють тільки разом. І всі ми маємо бути обʼєднані ідеєю.

Ідеєю створити інноваційну, конкурентну, процвітаючу Україну!