71494095_905450169824835_1861269531360493568_nСлово «бюджет» запозичене із англійської мови (budjet), що дослівно перекладається як шкіряний мішок. Дослідники вважають, що родоначальником бюджету і процесу його затвердження є Англія. Спікер парламенту вносив на засідання шкіряний мішок з монетами і парламентарі розподіляли готівкові гроші на різні державні потреби.

От і студенти спеціальності фінанси, банківська справа та страхування Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д. Моторного у дусі старих добрих англійських традицій та вітчизняних реалій розглядали проект Державного бюджету 2020. Дискутували з приводу прогнозних макропоказників економічного розвитку держави, про пріоритетні напрями витрачання бюджетних коштів, про державний борг та міжнародне співробітництво. Акцентували увагу на загрозах і фінансових можливостях в умовах зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та розмір державної підтримки. Говорили про цифрову трансформацію України та розвиток інфраструктури, про децентралізацію та розвиток громад і територій нашої держави.

В кінці дискусії зійшлися на думці, що пріоритетом фінансової політики держави має бути стимулювання реального сектору економіки, оскільки держава не може собі дозволити бюджет “проїдання” – це шлях до нарощування державних боргів без можливості їх погашення…. Не могли не погодитись і з тим, що тільки у свідомому громадянському суспільстві можливі перетворення на краще та зростання економіки.

Викладачі кафедри пишаються своїми студентами і впевнені, що з такими кадрами у нашої держави є майбутнє!!!!

За матеріалами: кафедра фінансів, банківської справи та страхування