5З 28 березня по 4 квітня 2016 р. на кафедрі іноземних мов пройшла щорічна конференція магістрантів та студентів ТДАТУ, у рамках якої працювало 4 секції.

Щорічно конференція збирає на інтелектуальний форум допитливих, найбільш цілеспрямованих та найрозумніших. Вона дає можливість бути в курсі актуальних наукових і практичних проблем. Конференція – це завжди емоційний заряд, море корисної інформації, позитивна енергія, радість спілкування з тими, хто прийшов розповісти про свої напрацювання, спостереження, дослідження, досвід і надихнутися новими ідеями.

СЕКЦІЯ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ

29 березня 2016 р. відбулося засідання секції німецької мови, на якій свої доповіді представили 6 студентів. Теми, які дослідники запропонували увазі присутніх, відзначалися традиційною для німецькомовної секції розмаїтістю, актуальністю та відображенням практичного досвіду самих доповідачів.

Так, студенти другого курсу факультету економіки та бізнесу Хітров Антон та Самсонова Марина запропонували аудиторії практичні рекомендації, цінні поради та «хитрі» стратегії щодо підготовки успішних презентацій і публічних виступів та продемонстрували їх на власному прикладі. Студентки факультету агротехнологій та екології  Анастасія Чуприна та Дар’я Фенагєєва поділилися досвідом з вирощування, переробки та продажу популярних у Німеччині та Україні культур – гарбуза та зерняткових плодових. Першокурсниця Вікторія Степаненко вразила присутніх рівнем володіння німецькомовною термінологією у доповіді щодо виробничих та споживчих характеристик йогуртів. Презентації Насті, Дар’ї та Вікторії були не лише високоінформативними, а й надзвичайно апетитними.

Цього року першість належить студенту магістратури енергетичного факультету Миколі Філіпішену. Його дослідження за темою «Переваги використання капсул з гідрогелем у промисловому вирощуванні зернових» було присвячене можливим шляхам вирішення міждисциплінарних проблем і покращенню фізико-хімічних та біологічних показників зернових у засушливих регіонах. Анастасія Чуприна (41 ЕК) отримала подяку за активну участь в обговоренні доповідей.

СЕКЦІЯ ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ

30 березня 2016 р. відбулося засідання секції французької мови. Участь у ній взяли 19 студентів та магістрантів усіх напрямів навчання, учасники освітніх програм студентських обмінів Україна – Франція.

На основі власних знань, умінь та досвіду, отриманих під час аграрних стажувань за кордоном, доповідачі презентували свої наукові дослідження стосовно роботи сільськогосподарських підприємств у Франції.

На засіданні секції було обговорено актуальні економічні питання: бджільницька галузь як приваблива ринкова ніша для трейдерів та інвесторів; трюфелі у Франції – цікава и незвичайна ідея бізнесу; нові маркетингові підходи для вирішення проблеми збуту органічних продуктів; використання сучасних комунікаційних технологій для ведення міжнародного бізнесу. Доповідачі аргументовано представили свої наукові розробки щодо виробництва біометану як вирішення енергетичної незалежності територій; щодо електротехнологічної установки  для регулювання продуктивності та якості калібрування зерна.

Були запропоновані нові підходи ведення сільського господарства у різних галузях. Нікого не залишила байдужою інформація про ферми на дахах, систему точного землеробства. Наукові доповіді показали прагнення студентів долучитися до великої науки, займатися просуванням своїх ідей, відчути себе учасником світового обміну науковими знаннями, закласти основи для ефективного просування по кар’єрних сходинках.

Вперше, у конференції взяли участь іноземні студенти з Гвінеї,  Курума Сорі і Баррі Мамаду Сінна. Вони висвітлили питання розвитку  сільського господарства в Африці, у м. Конакрі та проаналізували сучасні екологічні  проблеми у Гвінеї.

Журі у складі випускників магістратури факультету економіки та бізнесу ТДАТУ 2016 р., Супруненко Ірини та Яросевич Ірини,  дало високу оцінку  якісній  підготовці та презентації наукових доповідей,  відзначило високий  рівень володіння французькою мовою та нестандартний підхід до презентації. Найкращою доповіддю було визнано доповідь Крамаренко Світлани (11 МБ ОА).

Практично вся аудиторія найактивнішим чином обговорювала доповіді. Завдяки лінгвістичним стажуванням у Франції, студенти не зазнавали труднощів в обговоренні наукових проблем. А Ірина Вовк з групи 11 МК отримала подяку за найактивніше генерування дискусії в аудиторії.

СЕКЦІЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Засідання секції англійської мови відбулося 31 березня 2016 р. Участь у ньому взяли 25 студентів різних факультетів та спеціальностей. Традиційно засідання розпочалося з постер-сесії, під час якої розгорнулася жвава дискусія за фаховими темами: наслідки вирубки лісів, переваги та потенційні можливості використання електромобілів, майбутнє розвитку комп’ютерних технологій, світові проблеми ХХІ століття.

Наукове спілкування англійською студенти та магістранти продовжили у навчальній аудиторії. Серед доповідей, що викликали особливий інтерес: практичний досвід Норвегії у вирішенні проблеми глобального потепління, інформаційні  технології для людей з обмеженими фізичними можливостями, важливість ергономіки для ефективної організації робочого процесу, альтернативні джерела енергії, використання новітніх інформаційних технологій у бухгалтерському обліку, сучасні тенденції у розвитку бренд-менеджмента, ціннісні орієнтації молоді у євроінтеграції, внесок Стіва Джобса у розвиток інноваційних технологій.

Доповідь Семендяєва Олександра, студента 1 курсу енергетичного факультету «Вплив електроприладів на здоров’я людини» була визнана кращою. А Івова Наталія, студентка групи 11 ОП, була відзначена за найактивнішу участь в обговоренні доповідей та генерування плідної дискусії.

СЕКЦІЯ ФІЛОЛОГІЧНІ НАУКИ

У цій секції 28 березня 2016 р. з доповідями філологічної спрямованості традиційно виступили учні середніх загальноосвітніх закладів  та студенти коледжів м. Мелітополя та Мелітопольського району. Цього року кращими доповідачами стали представники ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ».

Доповіді Бабак Віктора та Портнової Олени були присвячені творчості Вільяма Шекспіра, адже цього року відзначають 400 річницю з дня його смерті. Станчев Микита представив аналіз стилістичних особливостей  перекладу англійських фразеологізмів українською мовою у художніх текстах. Аксютьонок Олеся з Малої академії наук учнівської молоді Мелітопольської ради представила доповідь про відтворення лексичної емфази в англо-українському перекладі казкової повісті П.Л. Треверс «Мері Попінс». Випускник ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ» Гешев Андрій поділився своїм досвідом проходження практики у Швейцарії у період навчання у ТДАТУ.

Результати своїх досліджень доповідачі представляли як українською, так і іноземними мовами.

Усі учасники конференції отримали сертифікати, а кращі були нагороджені грамотами за найцікавіші доповіді та генерування дискусії.

Викладачі кафедри іноземних мов ТДАТУ вітають учасників конференції з вдалими виступами і запрошують до участі у наступному році.