В рамках заходів ТДАТУ щодо покращення національно-патріотичного виховання студентської молоді та реалізації проекту університету щодо створення ГО «Студентський козачий курінь ТДАТУ», 15 квітня 2016 р. на острові Хортиця у м. Запоріжжі відбулася офіційна посвята студентів у козаки за усіма козацькими правилами та традиціями.

Дійство посвяти студентства ТДАТУ в козаки з прийняттям присяги відбувалось в урочистій обстановці в «козацькій» церкві на території обласного музею козацтва.

Членами козацького куреня стали студенти ТДАТУ, як хлопці так і дівчата, які прагнуть сприяти відродженню та розвитку козацьких життєвих принципів, історичних і культурних традицій козацтва, є справжніми патріотами нашого козацького краю, готові його боронити від ворогів, мають бажання доторкнутися до славного козацького минулого та сьогодення, ознайомитись з козацькими звичаями та запроваджувати їх у повсякденне життя.

В подальшому планується: змістовна інформаційно-ознайомча робота студентського активу, кафедри Суспільно-гуманітарних наук, Наукової бібліотеки в питаннях розвитку козацтва в університеті та м. Мелітополь; створення разом з Запорізькою обласною координаційною радою з питань розвитку козацтва Запорізької ОДА комплексного університетського музею «Козацької слави». Крім того, наші козаки матимуть можливість займатися козацьким бойовим мистецтвом «Спас» на кафедрі Фізичного виховання і спорту університету. Для роботи студентської козацької старшини буде виділено окреме приміщення.

Координатор проекту:

помічник ректора ТДАТУ з ОВР