Масляна (сирна седмиця, масляний тиждень) — стародавнє слов’янське свято, що залишилося ще з часів язичницької культури і збереглося після прийняття християнства. В Україні традиційно Масляна святкується пишно, подійно. Кожен день Масниці має своє значення і на нього припадають якісь певні події. Увесь тиждень ділиться на два періоди: Вузька Масляна і Широка Масляна. Вузька Масляна — перші три дні: понеділок, вівторок і середа, а Широка Масляна — це останні чотири дні: четвер, п’ятниця, субота та неділя. У старі часи перші три дні селяни ще займалися господарськими роботами, а з четверга працювати заборонялося, тому що починалася Широка Масляна.

Масляна сягає своїм корінням у глибоку давнину, має язичницьке коріння. Стародавні слов’яни прощалися з зимою, здійснювали обряди, що забезпечують добробут і родючість. Ці обряди були звернені до жіночого божества, Лади, яка, на думку древніх, дарувало життя і Велесу (Власію), який вважався божеством процвітання, достатку і скотарства.

З прийняттям християнства народ не зміг відмовитися від цього веселого чудового свята, і священнослужителям довелося відредагувати деякі моменти свята, в тому числі його тривалість. Тепер Масляна проходила всього тиждень і була переходом від достатку до суворого семитижневого посту. Раніше Масляну святкували в день весняного сонцестояння, тепер же її дата стала залежати від строку Великого посту.

Уже традиційно в холі ЦКіДу проходить студентський ярмарок. 14 лютого об 11:20 студенти факультету економіки та бізнесу і факультету інженерії та комп’ютерних технологій пропонували гостям скуштувати чудові  млинці, які були миттєво розкуплені.

На честь свята творчим колективом ЦКіДу було  організовано цікаві конкурси та ігри. Наприклад, треба було вгадати, скільки бубликів у в’язці, походити із зав’язаними очима. Усі переможці отримали святкові та жартівливі подарунки. Дівчата та хлопці з танцювального колективу “Юність”в українських народних костюмах майстерно виконали веселі та захопливі  танці. Народний  хор, студенти – вокалісти та учасники студії “СМС ” заспівали декілька милозвучних пісень до свята. Присутні були в захваті від пісні «А мій милий вареничків хоче».

Святковий захід завершився урочистим спаленням опудала Масляної – символу холодної і важкої зими, тому, прощаючись з ним, усі раділи тому, що всі печалі, прикрості й образи минулої пори року перетворюються на попіл,  а весна принесе тільки здоров’я, щастя, радість, любов та благополуччя!