Національна дослідницька рада Іспанії оприлюднила липневий рейтинг університетів світу за показниками активності в мережі Інтернет – Webometrics Ranking of World Universities.

У липневій редакції престижного міжнародного рейтингу Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного посідає 56 сходинку в загальноукраїнській таблиці ЗВО.

Високі показники у ТДАТУ серед аграрних ЗВО – 2 позиція після НУБІП.

Серед університетів Запорізької області ТДАТУ традиційно у трійці лідерів – 3 позицію після НУ «Запорізька політехніка» і ЗНУ (відповідно 26 і 36 позиції).

Усього було проаналізовано 300 ЗВО України – серед представлених цьогоріч 32 000 університетів із 200 країн світу.

Для оцінювання академічної присутності закладів освіти в Інтернеті використовуються як вебометричні, так і бібліометричні (дослідницькі місії) індикатори, а також демонстрація ступеню інтеграції закладу в «світову павутину».

Рейтинг формується на основі трьох індикаторів:

Visibility (видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на вебсторінку установи (розраховується Ahrefs та Majestic);
Transparency (прозорість) – кількість цитат топ-авторів установи за Google Scholar Citations;

Excellence (якість) – кількість статей дослідників установи, які входять до 10% найцитованіших у 27 дисциплінах за розрахунками Scimago.

ТДАТУ за кожним з цих індикаторів посідає: за рівнем присутності у Мережі – 29 місце; цитування у Google Scholar Citations – 25; за кількістю статей дослідників установи, які входять до 10% найцитованіших – 108 позиція.

Позиції ТДАТУ у Webometrics Ranking станом на липень 2023:

• 6207 місце у світовому рейтингу.
• 1658 місце серед університетів Європи.
• 56 місце серед університетів України.
• 2 місце серед аграрних ЗВО України.
• 3 місце серед ЗВО Запорізької області.

2023 рік – ювілейний для Міжнародного рейтингу Webometrics, який існує з 2004 року. Його результати оприлюднюються двічі на рік (у січні та липні). Складає його Cybermetrics Lab від Spanish National Research Council, що діє при Міністерстві науки та інновацій Іспанії.

Метою рейтингу є підтримання відкритого доступу для збільшення передачі наукових і культурних знань в університетах світу. Webometrics Ranking of World Universities мотивує як установи, так і науковців мати веб-присутність, яка точно відображає їх діяльність і тісно пов’язаний з обсягом і якістю змісту, який він публікує в Інтернеті.

Дякуємо університетській спільноті незламних і успішних за високі досягнення!

Так тримати, ТДАТУ! Разом йдемо до Перемоги і тримаємо освітянський фронт!

Відділ інформації та аналітики ЦІТІС