Налагодження наукового співробітництва між науковими та освітніми закладами в Україні та за кордоном є вагомим важілем формування сучасного відкритого европейського науково-освітнього простору.

8 листопада 2023 р. кафедра рослинництва та садівництва імені проф. В.В. Калитки нашого університету зібрала фахівців аграрної галузі на Всеукраїнську науково-практичну конференцію: «Актуальні питання виробництва продукції рослинництва та садівництва».

Конференція організована в рамках міжнародного проєкту OPTIMA – “Відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої школи” за підтримки Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти України.

Університетом була подана заявка до участі у проєкті OPTIMA. За результатами відбору наукових конференцій українських переміщених закладів вищої освіти було відібрано 14 конференцій різної тематики, основними організаторами яких є 9 переміщених вищів. До відібраних конференцій потрапила конференція «Актуальні питання виробництва продукції рослинництва та садівництва» запропонована кафедрою рослинництва та садівництва ТДАТУ.

Метою проєкту OPTIMA є впровадження ідей та практик відкритої науки в Україні, зокрема відкритого рецензування. Проект фінансується ЄС в межах програми Erasmus+. Координатором є Національний університет «Львівська політехніка», а до консорціуму входять університети та інші організації з Австрії, Бельгії, Нідерландів, Франції, Польщі та України.

В межах проєкту OPTIMA було розроблено та впроваджено онлайн-платформу відкритого рецензування «Пірс Інтернешнл», орієнтованої на наукові конференції.

Саме на цій платформі були зареєстровані всі учасники конференції, проведені процедури подання заявок, рецензування та прийняття статей до видання у збірнику.

Слід сказати, що ми отримали заявки на участь з 10 закладів вищої освіти, науково-дослідних установ від понад 40 учасників. Серед них доктори та кандидати наук, аспіранти, магістранти ТДАТУ, Національного університету біоресурсів та природокористування України, Уманського національного університету садівництва, Поліський національний аграрний університет, Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, Український інститут експертизи сортів рослин НААН, Дослідницький центр Лаймбург (Італія), Мелітопольської дослідної станції садівництва імені М.Ф. Сидоренка Інституту садівництва НААН України, Компанія «IKARIA» та інші.

З привітальними промовами до учасників конференції звернулися: ректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, д.т.н., професор Сергій Кюрчев, проректор з наукової роботи, д.т.н., професор Анатолій Панченко, декан факультету агротехнологій та екології, к.с.-г.н., доцент Ірина Іванова, завідувач кафедри рослинництва та садівництва ім. проф. В.В. Калитки, к.с.-г.н., доцент Максим Колесніков.

На пленарному засіданні виступили: Олеся Прісс, д.т.н., професор, директор НДІ агротехнологій та екології ТДАТУ; Павло Бондаренко, к.с.-г.н., науковий співробітник робочої групи “Ягідні та кісточкові культури” (Дослідницький центр Лаймбург, Італія); Михайло Ліхошерст, керівник департаменту агрохімічного супроводу компанії «UAB IKARAI»; Тетяна Малюк, к.с.-г.н., доцент кафедри рослинництва та садівництва ім. проф. В.В. Калитки.

Представлені доповіді викликали жваву дискусію у учасників конференції.

За результатами конференції буде видано збірник матеріалів, ознайомитися з яким можна буде в репозитарії наукової бібліотеки ТДАТУ та на сайті університету.

Дякуємо всім учасникам за продуктивну роботу та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю, налагодження наукових зв’язків, різноманітних колаборацій у проєктах та програмах.