Міністерство освіти і науки України презентувало звіт із Моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої і фахової передвищої освіти, які завершили навчання за державним або регіональним замовленням.

Моніторинг працевлаштування відіграє ключову роль у стратегічному плануванні освітньої політики та економічного розвитку країни. Звіт не лише відображає статистику працевлаштування, а дає змогу оцінити ефективність освітніх програм у задоволенні реальних потреб ринку праці та сприяє формуванню політики у сфері освіти та зайнятості.

Під час цього моніторингу було здійснено обмін даними з Пенсійним фондом України. Зокрема, отримано понад 16 мільйонів записів про працевлаштування випускників (враховуючи, що людина могла подати кілька записів).

Випускники, щодо яких проводили моніторинг, є громадянами України, які завершили навчання за державним або регіональним замовленням і отримали диплом про вищу або фахову передвищу освіту в проміжку від 1 листопада 2018 до 30 жовтня 2019 року.

Під час проведення Моніторингу визначалися такі категорії зайнятості осіб:

• зайняті — безпосередньо зайняті на дату проведення спостереження (зокрема ФОП, військовослужбовці, особи, які перебувають у соціальних відпустках);
• зайняті з адаптаційним періодом звільнення (адаптаційний період звільнення — це проміжок у 3 місяці, який надають працівнику після звільнення з попереднього місця роботи для того, щоб він міг адаптуватися до нових умов, знайти нове місце праці або переорієнтуватися на іншу сферу діяльності);
• умовно зайняті — особи, які не працюють на дату спостереження, але мають стаж роботи понад 18 місяців
• незайняті.

Таблиці моніторингу надають дані щодо 137 ЗВО України. Оцінки зайнятості розподілились між 10.89 до найвищої 68.75, а показник працевлаштування вимірявся від 1 до 1.25.

Найвищий процент зайнятості показали педагогічні університети країни. Першу позицію посідає Горлівський інститут іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» – оцінка зайнятості 68.75.

ТДАТУ отримав оцінку зайнятості 44.89, показник працевлаштування 1.05. Показники оцінки зайнятості аграрних ЗВО знаходяться між 55.29 і 36.97, а показник працевлаштування від 1 до 1.2.

Першу позицію серед аграрних ЗВО традиційно посідає Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Детальніше: сайт МОН

Відділ інформації та аналітики ЦІТІС