Машиновикористання в землеробстві

Спеціальність:
Агрономія
СВО:
Бакалавр
Курс:
3
Провідний викладач:
Кувачов Володимир Петрович

Мета: полягає у набутті майбутніми бакалаврами зі спеціальності «Агрономія» теоретичних та практичних основ стосовно використання базових знань з механізації в рослинництві, що дозволяє розв’язувати широке коло проблем та задач з машиновикористання в землеробстві у процесі вирощування сільськогосподарських культур, шляхом розуміння їх біологічних особливостей та використання як теоретичних, так і практичних методів.

Завданнями дисципліни є:

–  ознайомлення здобувачів вищої освіти з основами експлуатації машин і обладнання в сучасному сільськогосподарському виробництві, класифікацією машинних агрегатів та умовами їх використання відповідно до зональних умов;
– вивчення основних техніко-експлуатаційних показників агромашин, техніко-експлуатаційних показників енергетичних засобів та експлуатаційних властивостей машинних агрегатів;
– здобуття навичків з обґрунтування раціонального складу машинних агрегатів, їх кінематики руху з позиції ефективного машиновикористання в землеробстві та безпечної діяльності;
– отримання вмінь щодо визначення продуктивності та виробітку машинних агрегатів, експлуатаційних витрат під час їх роботи;
– розкриття особливостей планування і організація використання машинного парку.

Результати навчання (з урахуванням soft skills)

Інтегральна компетентність

Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми з агрономії, що передбачає застосування теорій та методів відповідної науки і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.

Загальні компетентності

Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
Навички здійснення безпечної діяльності.

Фахові компетентності

Здатність використовувати базові знання основних підрозділів аграрної науки (рослинництво, землеробство, селекція та насінництво, агрохімія, плодівництво, овочівництво, ґрунтознавство, кормовиробництво, механізація в рослинництві, захист рослин).
Здатність розв’язувати широке коло проблем та задач у процесі вирощування сільськогосподарських культур шляхом розуміння їх біологічних особливостей та використання як теоретичних, так і практичних методів.

Програмні результати навчання:

Ініціювати оперативне та доцільне вирішення виробничих проблем відповідно до зональних умов.
Проєктувати й організовувати технологічні процеси вирощування насіннєвого матеріалу сільськогосподарських культур відповідно до встановлених вимог.
Інтегрувати й удосконалювати виробничі процеси вирощування сільськогосподарської продукції

Soft skills:
– комунікативні навички: письмове, вербальне й невербальне спілкування; – уміння грамотно спілкуватися по e-mail; вести суперечки і відстоювати свою пози­цію, спілкування в конфліктній ситуації; навички створення, керування й побудови відносин у команді.
– уміння виступати привселюдно: навички, необхідні для виступів на публі­ці; проводити презентації.
– керування часом – уміння справлятися із завданнями вчасно.
– гнучкість і адаптивність: гнучкість, адаптивність і здатність мінятися; уміння аналізувати ситуацію, орієнтування на вирішення проблем.
– лідерські якості: уміння спокійне працювати в напруженому середовищі; уміння ухвалювати рішення; уміння встановлювати мету, планувати.
– особисті якості: креативне й критичне мислення; етичність, чесність, тер­піння, повага до навколишніх.

Робоча программа навчальної дисципліни «Машиновикористання в землеробстві» для здобувачів СВО «Бакалавр» зі спеціальності 201 «Агрономія» за ОПП «Агрономія» на 2023-24 н.р.

СИЛАБУС з навчальної дисципліни «Машиновикористання в землеробстві» на 2023-24 н.р.

Підручники та посібники для вивчення дисципліни «Машиновикористання в землеробстві»

Корисне для студентів

Лекційний матеріал з дисципліни «Машиновикористання в землеробстві»:

 

Лабораторні роботи з дисципліни «Машиновикористання в землеробстві»: