Сьогодні, 26 квітня, виповнилось 35 років Чорнобильської катастрофи. Ця сумна дата – Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу, який встановлено 8 грудня 2016 року резолюцією A/RES/71/125 Генеральної Асамблеї ООН. Встановлюючи цей день, Генеральна Асамблея зазначила, що «відчуваються досі, через тридцять років, серйозні довготривалі наслідки чорнобильської катастрофи…».

В ніч на 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталися вибухи, внаслідок яких повністю було зруйновано реактор четвертого енергоблоку. У повітря потрапили радіоактивні речовини, що з вітром розсіялися над Україною і багатьма країнами Європи. Техногенна катастрофа забрала життя численних її ліквідаторів, які, особливо у перші дні, навіть не здогадувалися про загрозу, яку несе радіація. Ціною власного життя і здоров’я вони ліквідували пожежу на станції і далі проводили роботи на аварійному блоці і навколо нього.

У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного зараз працюють три ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС: начальник військово-мобілізаційного відділу Павло Крутіков, старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту Олександр Мілаєв, старший лаборант кафедри електроенергетики і автоматизації Юрій Атрошенко, а також вдова ліквідатора, старший викладач кафедри іноземних мов Світлана Мунтян.

З нагоди 35 річниці Чорнобильської катастрофи, ректор ТДАТУ Володимир Кюрчев побажав ліквідаторам страшної аварії міцного здоров’я. Володимир Миколайович наголосив, що саме завдяки цим людям, вдалося уникнути катастрофи світового масштабу. Від університету і профкому ректор вручив грошові премії.

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла.

Редакційно-видавничий відділ