01 березня 2023 року в онлайн-форматі, відповідно до планової роботи Вищої школи педагогічної майстерності, відбувся проблемний семінар на тему «Формування особистості в процесі навчання». Під час зустрічі було розглянуто глобальні виклики сьогодення, такі як місце людини за часів активного розвитку штучного інтелекту, а також ролі викладача у формуванні світосприйняття та розкриття здібностей здобувачів освіти.

Доповідачка – кандидат технічних наук, доцент кафедри експлуатації та технічного сервісу машин Тетяна Чорна представила різні підходи до процесу формування особистості та на прикладах науково-педагогічних співробітників кафедри продемонстровано їх сильні сторони. Запропоновано варіанти взаємодії викладач – здобувач з опорою на їх індивідуальні особливості та показано конкретний приклад взаємодії в межах керування процесом викладання.

Наприкінці заходу Тетяна Чорна відповіла на питання учасників семінару, присутні дискутували стосовно основних ідей, що були представлені до розгляду. Було зазначено, що міжпредметні зв’язки забезпечують засвоєння фундаментальних знань, формування вмінь і навичок, сприяють підвищенню ефективності навчання та підготовки кваліфікованих фахівців, що відповідає певним компетентностям підготовки майбутніх інженерів.

У результаті учасники проблемного семінару дійшли висновку, що необхідно планувати реалізацію принципу міжпредметних та міжфахових зв’язків під час підготовки здобувачів вищої освіти різних напрямів підготовки.