Днями фахівці наукової бібліотеки ТДАТУ взяли участь у першому вебінарі з циклу заходів для спільнот ЗВО “Відкриті знання в університетах України: відкриті освітні ресурси”.

Тема дуже важлива, особливо в умовах війни і дистанційного навчання. Понад 200 представників ЗВО долучились до вебінару.

Організаторами вебінару стали Український державний університет науки і технологій і Секція університетських бібліотек Української бібліотечної асоціації.

Відкриті освітні ресурси (англ. Open Educational Resources (OER)) – це матеріали для навчання, викладання та дослідницької діяльності в будь-якому форматі та середовищі, які: знаходяться суспільному надбанні або захищені авторським правом; видані за відкритою ліцензією, що дозволяє безкоштовний доступ, повторне використання, перепризначення, адаптацію та повторне розповсюдження іншими особами (термін запропонований на Форумі ЮНЕСКО 2002 р.)

Метою циклу вебінарів стала криза нестачі сучасного доступного освітнього контенту українською мовою та необхідність формування пулу безкоштовних, доступних, інклюзивних відкритих підручників для вищої освіти в період воєнного стану в державі.

Відповідно до рішень/рекомендацій ЮНЕСКО та Євросоюзу, в Україні необхідно долучення ЗВО до формування екосистеми відкритих освітніх ресурсів (OER).

На першому вебінарі були розглянуті такі теми: OER – світові реалії і міфи;чому саме зараз OER у фокусі, у т. ч. відкриті підручники?; пілотні проєкти OER в Україні; чи можливе стимулювання викладачів, бібліотекарів, інших причетних до створення OER та його збереження й поширення?;чи є можливим формування в Україні екосистеми OER?

Модератором вебінару стала Тетяна Колесникова, директор наукової бібліотеки Українського державного університету науки і технологій,
кандидат наук із соціальних комунікацій, старший науковий співробітник.

Спікери: президент Інституту відкритої науки та інновацій Березко Олександр; президентка Української бібліотечної асоціації Бруй Оксана; член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Артюхов Артем.