Днями відбулося засідання комісії з розроблення стратегічних напрямків відновлення навколишнього природного середовища Херсонської області. Серед почесних учасників робочої групи був запрошений професор кафедри геоекології і землеустрою ТДАТУ доктор біологічних наук Анатолій Волох.

Головною темою обговорення комісії були пошук та розроблення Стратегії відновлення та збереження екосистеми області, яка постраждала внаслідок збройної агресії російської федерації в Україні.

Кожен учасник робочої групи мав можливість довести своє бачення проблематики та запропонувати стратегічні рішення відновлення унікальної екосистеми Херсонської області. Анатолій Михайлович, серед іншого, акцентував увагу членів комісії на стан природних екосистем біосферного заповідника «Асканія-Нова» та національних природних парків: «Азово-Сиваський», «Джарилгацький», «Нижньодніпровський» та інших господарств. Було повідомлено, що на природоохоронних територіях з початком окупації стало неможливим отримання будь-яких відомостей щодо долі диких тварин у їх угіддях. Натомість, відомо, що російськими ворогами проводився регулярний відстріл диких ратичних на територіях заповідників.

В результаті обговорювань учасники робочої групи погодили стратегічні напрямки відновлення навколишнього природного середовища після деокупації та покращення безпекової ситуації району лиха. Обговорили необхідність та напрямки всебічного спеціального вивчення наслідків втручання в природні екосистеми регіону з залученням фахівців із різних природоохоронних та наукових закладів, що дасть змогу об`єктивно оцінити сучасний стан природних екосистем унікальних заповідних територій.