Днями команда ГО “Мелітопольщина”, з якою активно співпрацює Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, провела велику робочу зустріч, присвячену річниці організації та розробці стратегії подальшої роботи.

У заході взяли участь як старі члени ГО, так і нові – ті, хто виявив бажання допомагати у відновленні окупованих територій, роблячи свій внесок у роботу різних структурних підрозділів організації. Серед них і співробітники ТДАТУ.

Волонтери згадували, як усе починалося, відверто поговорили про роботу, обговорили плани на найближче майбутнє. Відповідальний секретар приймальної комісії ТДАТУ Сергій Косторной ознайомив з правилами вступної кампанії 2023 та перевагами навчання саме у Таврійському ДАТУ.

Керівник Центру кар’єри та працевлаштування ТДАТУ Наталія Ругно отримала посвідчення волонтера.

На заході був презентований проєкт стратегії роботи ГО – своєрідна “дорожня карта” дій структурних підрозділів організації зокрема після деокупації нашої землі. Проєкт передбачає створення ресурсного центру, гуманітарних штабів в сільських громадах та інші кроки, спрямовані на надання допомоги місцевим мешканцям: гуманітарної, соціально-психологічної, правової.

Друга частина пройшла у модному форматі воркшопу – активісти працювали у групах, які об’єднали членів певних громад. Кожна з них представила бачення проблем своїх регіонів та запропонувала план дій задля їхнього вирішення.

Зокрема було відзначено, що на звільнених територіях, особливо у сільській місцевості, можуть виникнути складнощі з доступом до продуктів, товарів першої необхідності, медикаментів. Крім того, напевно виникне запит на правову допомогу: щодо фіксування пошкодженого або зруйнованого житла, отримання компенсацій, відновлення документів, захисту базових прав людини тощо.

Також серйозним викликом стане соціальна інтеграція членів громад, які виїхали з окупації і які залишалися. Крім того, виникне чимало викликів в сфері освіти, зокрема соціально-психологічні у дитячих колективах.