Сьогодні, 27 жовтня, в День української письменності та мови відбувся традиційний, щорічний Всеукраїнський радіодиктант української єдності.

Вперше його провели в 2000 році. Традиційною датою було 9 листопада — День української писемності та мови, що збігається з церковним святом преподобного Нестора Літописця. Однак цьогоріч свято, згідно з Указом президента, через перехід на новий церковний календар, перенесли на 27 жовтня, а тому відбулися зміни й в часі проведення заходу.

За 23 роки свого існування радіодиктант встиг стати наймасовішим флешмобом, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу.

27 жовтня 2023 року об 11-00 годині до написання диктанту долучилися співробітники і студенти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, усі небайдужі, усі, хто серцем відчуває і хвилюється за долю нашої України та її мови.

На початку заходу перший проректор, кандидат технічних наук, доцент, Олександр Ломейко звернувся до студентів, викладачів та співробітників зі словами привітання – це свято є даниною одному з найцінніших надбань, яке створене й залишено нам нашими попередниками. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися наш народ.

Написала текст Радіодиктанту національної єдності -2023 українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. Назва тексту — “Дороги України”.

До методичної роботи над радіодиктантом також долучилася мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.

Читав текст радіодиктанту-2023 актор театру та кіно Олексій Гнатковський, який зіграв Івана Довбуша у фільмі “Довбуш”.

Для того, щоб ваш диктант перевірили фахівці, необхідно:

• надіслати його паперовим листом на адресу: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата 27, 28 або 29 жовтня
  • сфотографувати або відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 30 жовтня на адресу: rd@suspilne.media.

Радіодиктант також можна перевірити самостійно. Це можна буде зробити 30 жовтня об 11:00. Саме тоді текст буде оприлюднено на Суспільному.

Кафедра суспільно-гуманітарних наук