21 травня Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного відвідав Уповноважений із захисту державної мови, член Наглядової ради ТДАТУ Тарас Кремінь. Зустріч проходила у змішаному форматі.

Тарас Дмитрович виступив на розширеному засіданні Вченої ради університету, пояснив, чому у 2023 році погодився приєднатися до складу Наглядової ради університету, ознайомив присутніх із етапами реалізації Програми з розвитку та функціонування української мови.

Незважаючи на те, що зараз ТДАТУ тимчасово переміщений університет, колектив освітян – однодумців міцно тримає освітянський фронт.

«Бути переміщеним університетом – це робота на межі неможливого, тим не менш, колективу ТДАТУ це вдається. Я пишаюсь вашою незламністю та відданістю своїй справі», – зазначив Тарас Кремінь.

Ректор Таврійського ДАТУ Сергій Кюрчев наголосив, що в університеті питання дотримання мовного законодавства приділяється значна увага. У 2023 році рішенням Вченої ради був призначений мовний омбудсмена – уповноважений із захисту державної мови в університеті. Університетським омбудсменом стала д.філол.н., професор Тетяна Шарова.

На сайті ТДАТУ засновано розділ – Мовний омбудсмен, де розміщено: основні нормативно-правові акти, функції уповноваженого із захисту державної мови в університеті, план роботи, а також контакти для звернення.

Із числа здобувачів вищої освіти ТДАТУ, уповноваженою з питань державної мови (на громадських засадах) призначено Владу Шмалій.

Тарас Кремінь зазначив, що робота з питань мовного законодавства в Запорізькій області розпочалась саме з міста Мелітополя, де навесні 2021 року Міська рада прийняла першу програму. Мелітополь – переломне місто, – вважає Уповноважений із захисту державної мови. З одного боку – це Батьківщина Дмитра Донцова, з іншого – Павла Судоплатова. У місті дуже багато патріотичного населення, але разом з тим, є й ті, хто чекав тихо на «руській мір».

Головне сьогодні для Запорізької області окремо та для України у цілому – прикладати максимум зусиль для стабілізації настрою громадян. Почати треба з посадовців, адже до останнього часу деякі депутати обласних та місцевих рад не хотіли переходити на державну мову, що суперечить Конституції України, – констатував Тарас Кремінь.

Тарас Кремінь виступив з пропозицією: запровадити на базі ТДАТУ курси з вивчення української мови для всіх категорій громадян (державних службовців, працівників освіти тощо), які формуватимуть якісне україномовне середовище та зміцнюватимуть фундамент держави.

Дякуємо Тарасові Дмитровичу за візит та увагу до ТДАТУ. Слава Україні! Разом до Перемоги!