Першого осіннього дня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбувся традиційний День знань.

Посвята вчорашніх школярів у студенти традиційно проходила на площі Слави Університету перед головним корпусом. ТДАТУ урочисто зустрів першокурсників, які успішно здали ЗНО, обрали майбутню професію і готові здобувати нові знання. Гарний настрій всім присутнім дарували творчі колективи Центру культури і дозвілля.

На урочистий захід були запрошені почесні гості, серед яких і випускники ТДАТУ: голова Запорізької обласної адміністрації Олександр Старух; заступник голови Запорізької обласної ради Геннадій Фукс; міський голова Мелітополя, випускник ТДАТУ, Іван Федоров; заступник голови Запорізької обласної ради Борис Шиханов; голова Мелітопольської районної державної адміністрації Ігор Судаков та голова наглядової ради Університету, голова Аграрного союзу України, генеральний директор приватного підприємства «Аскон», випускник ТДАТУ Геннадій Новіков.

Сьогодні ТДАТУ – провідний заклад вищої освіти південно-східного регіону України, який динамічно розвивається, впевнено йде в майбутнє до нових висот і досягнень. У сучасних умовах університет продовжує свої славні традиції, залишається в авангарді сучасних ЗВО України, активно використовуючи сучасні методики і технології відповідно до кращих європейських та світових стандартів.

Урочистості розпочалися з привітання першокурсників ректором університету, доктором технічних наук, професором, членом-кореспондентом УААН України Володимира Кюрчева.

«Сьогодні на площі Слави ми традиційно приймаємо першокурсників у свою університетську родину. Ще тиждень тому ми відсвяткували 30-річчя Незалежності нашої України. Саме тоді ми почали будувати вільну і незалежну сучасну державу. Саме ті, хто зараз стоять на урочистостях, у майбутньому будуть продовжувати будувати майбутнє України. Шановні першокурсники, влітку цього року ви пройшли перше серйозне випробування у житті. Результати ЗНО – це перша значна перемога, яка відкриває дорогу у світ знань і можливостей», – наголосив Володимир Миколайович.

Серед першокурсників відзначилися ті, хто здав ЗНО з найвищими балами. Ректор університету вручив їм подарунки і побажав подальших досягнень і перемог. Серед них: Ілля Тебенко спеціальність: Геодезія та землеустрій (Мелітопольський ліцей №5); Вероніка Давиденко, спеціальність: Менеджмент (ліцей № 19 Мелітопольської міської ради); Ганна Клименко, спеціальність: Прикладна механіка (Мелітопольська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 6); Артур Резниченко, спеціальність: Харчові технології (комунальний заклад Якимівська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1); Ігор Тітов, спеціальність: Маркетинг (ВСП «Мелітопольський фаховий коледж ТДАТУ»); Владислав Кривуля, спеціальність: Агрономія (комунальний заклад «Новогорівський заклад ЗОШ І – ІІІ ступенів»); Владислав Кузнєцов, спеціальінсть: Комп’ютерні науки (ліцей № 10 Мелітопольської міської ради) та Алла Зайцева, спеціальність: Комп’ютерні науки (Мелітопольська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 14).

Першокурсників привітали почесні гості. Голова Запорізької обласної адміністрації Олександр Старух наголосив, що перше вересня для багатьох займає важливе місце у житті. Хтось вчиться, хтось викладає, а у когось у родині діти або онуки здобувають освіту.

«Перш за все, хочу звернутися до першокурсників. Ви сьогодні крокуєте у доросле життя, щоб вже завтра реалізовувати себе у професійному напрямку. Бажаю вам провести роки навчання з користю для себе, самовдосконалюватися. Заклад вищої освіти ви обрали правильно, адже аграрна галузь дуже затребувана у нашому регіоні. Також хочу звернутися до викладачів. Бажаю вдячних студентів, які будуть продовжувати вашу справу. Адже, багато хто зі здобувачів присвячують себе науці», – звернувся до присутніх Олександр Старух.

Мер Мелітополя Іван Федоров звернувся до всіх, хто з сьогоднішнього дня носить горде звання здобувача вищої освіти Таврійського ДАТУ.

«Не дивлячись звідки ви приїхали, від сьогодні всі ви стали мелітопольцями. Протягом наступних п’яти років вашою домівкою стане гостинне місто Мелітополь. Задача міської влади – зробити так, щоб проживання у медовому місті було комфортним. Ви зробили правильний вибір – ТДАТУ є лідером серед аграрних ЗВО України. Сільськогосподарські спеціальності – це передова сфера, де треба застосовувати науку. Саме сільське господарство в майбутньому буде активно розвиватися. Протягом багатьох років Університетом керує Володимир Кюрчев, завдяки якому ТДАТУ впевнено крокує у майбутнє та постійно розвивається», – підкреслив Іван Федоров.

Під час урочистого заходу були покладені квіти до пам’ятника Героя України, випускника МІМСГ Дмитра Моторного, чиє ім’я носить Таврійський ДАТУ, а також пам’ятників поета Т.Г. Шевченка, Героя Миколи Малюги та загиблим студентам і викладачам університету, які брали участь у Другій світовій війні. Також живі квіти поклали до меморіальної дошки ректора академії Миколи Крижачківского.

На завершення урочистостей Володимир Кюрчев, як знак посвяти в першокурсники, вручив студентам символічні атрибути: ключ від Країни Знань і Студентський квиток. Перший дзвоник, що пролунав на святі, ознаменував початок нового навчального року.

Денис Водоп’янов,
начальник РВВ «Агро Таврія»