8 грудня відбулась онлайн-зустріч представників Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (ТДАТУ) та Шведського університету сільськогосподарських наук (SLU). Це партнерство, народжене в часи війни, визначає нові горизонти наукових досліджень та освітньої сфери.

Незважаючи на військові дії, міжнародне партнерство розширює можливості як наукових досліджень, так і освітньої діяльності. Університети можуть не лише проводити гостьові лекції для студентів, а й спільно здійснювати наукові вивчення в лабораторіях своїх партнерів. Пандемія та військові події показали, що українські інститути вміють працювати дистанційно та проводити дослідження в віртуальному середовищі.

Онлайн-зустріч включала представлення ректора ТДАТУ Сергія Кюрчева та проректора Дар’ї Легези, а також фінансового офіцера SLU Global Терези Рантакокко та старшого наукового радника SLU Global Іоанніс Дімітріу. Представники обмінялися результатами діяльності, визначили перспективи співпраці та обговорили напрямки майбутніх досліджень.

Учасники зустрічі обговорили актуальність досліджень в сферах циркулярної економіки, здорового харчування, поведінки споживачів харчової продукції, сталого землеробства та створення міст, що сприяють суспільству. Плануються спільні національні проекти та участь в програмі Erasmus+.

Мета наступного року – укріплення партнерства на рівні кафедр та наукових лабораторій, подача заявок на міжнародну підтримку, гостьові лекції та проведення сумісних досліджень. Ця співпраця – крок до спільного розвитку та важливий внесок у формування наукової спільноти.