До уваги всіх здобувачів Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного!

Згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» який діє ще з 1992 року всі призовники, віком від 17 до 27 років і військовозобов’язані віком від 27 до 60 років, повинні його дотримуватись, особливо в даний час, коли в Україні діє воєнний стан.

Які основні правила:

– По перше в рік досягнення 17 річного віку зареєструватись в територіальному центі комплектації та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за місцем проживання (місцем реєстрації як ВПО), пройти медичну комісію і одержати військово-обліковий документ/ пройти приписку до призовної дільниці/. Для призовників, які признані придатними до військової служби, таким документом є «Посвідчення про приписку до призовної дільниці». Для призовників, які признані не придатними до військової служби за станом здоров’я, є «Тимчасове посвідчення військовозобов’язаного» або «Військовий квиток». Якщо призовник признаний призовною комісією не придатний до військової служби в мирний час та обмежено придатний у воєнний час, то він зараховується у запас і потрапляє в категорію військовозобов’язаних.

Якщо ви з якихось причин не пройшли приписку і не одержали військово-облікового документу, це треба зробити обов’язково і негайно. В першу чергу це стосується студентів набору 2022 навчального року. Згідно листа МОН України необхідно до 30 червня 2023 року надати до університету, будь яким способом, військово-облікові документи, якщо ви знаходитесь на підконтрольній території України і до 31 березня 2024 року для тих, хто знаходиться за кордоном на обліку у консульських або дипломатичних установах України.

У разі невиконання цих вимог навчання буде припинятись шляхом скасування наказу про зарахування на навчання.

– Друге, що ви повинні зробити згідно закону, особливо це має велике значення під час воєнного стану це стояти на військовому обліку за місцем фактичного находження, або за місцем де ви зареєстровані, як внутрішньо переміщена особа (ВПО). Так як згідно закону і правил військового обліку призовників і військовозобов’язаних, ви повинні це робити особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання.

Якщо військо-облікові документи були втрачені, або залишилися на тимчасово окупованій території, необхідно звернутися в той ТЦК та СП, де їх одержували, для їх відновлення. Всі ТЦК та СП, які знаходяться на тимчасово окупованій території Запорізької області свого часу були евакуйовані і знаходяться в м. Запоріжжі.

Тим студентам-призовникам, які виїхали з тимчасово окупованої території і зареєстровані, як ВПО та знаходяться в м. Запоріжжі треба знятись з військового обліку в своїх РТЦК та СП і стати на облік за місцем реєстрації.

Хто із студентів, свого часу, при досягнені 27 річного віку, не одержав військовий квиток і не став на облік військовозобов’язаних, вважається без документів і може бути притягнений до адміністративної відповідальності. В такому випадку треба терміново звернутися до ТЦК, де стояли раніше на обліку як призовник і одержати військовий квиток. Копію документу також надати до університету.

Призовники, які мають посвідчення про приписку до призовної дільниці на час дії воєнного стану мобілізації не підлягають.

Пропонуємовсім уважно ознайомитись з «Правилами військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервів» затвердженими Постановою КМ України №1487 від 30 грудня 2022 року.

За косультаціями звертатись за телефоном: 096-54-82-451 (начальник військово-мобілізаційного підрозділу ТДАТУ Павло Леонідович Крутіков).