IMG_1349Сьогодні, 16 травня, в Україні та інших країнах світу відзначають День вишиванки. Всесвітній День вишиванки покликаний зберегти і популяризувати українські традиції, зокрема, носіння етнічного вишитого українського одягу. Традиційно в цей день проходять, так звані, флешмоби у вишиванках, тематичні заходи та гуляння.

Автор ідеї – письменниця і журналіст Леся Воронюк, яка в 2006 році, будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, запропонувала колегам по навчанню в один день прийти до університету у вишиванках. Протягом наступних років акція вийшла на всеукраїнський, а потім і на міжнародний рівень.

Сьогодні більшість студентів і викладачів Таврійського державного агротехнологічного університету прийшли на роботу і на заняття в національному вбранні. Офіційна частина свята стартувала на великій перерві на арт-майданчику ЦКІД університету. Творчі колективи Центру культури і дозвілля підготували концертні номери в рамках програми «Вишиванка-символ Батьківщини, дзеркало народної душі».

На самому початку свята зав. кафедри суспільно-гуманітарних наук Оксана Максимець нагадала всім історію цього дня. Виявляється, що українська вишиванка в усі часи служила не тільки прикрасою і оберегом, а ще й документом, за яким можна було визначити, з яких країв її володар.

Для гостей свята студенти всіх факультетів підготували видовищне дефіле, де представили вишиванки. Солістка вокальної студії «МОСТ» Усніє Мамутова виконала пісню «Мамина сорочка», а соліст вокально-хорового колективу «Мьюзік Ленд» Дмитро Пузанов віртуозно виконав пісню «Моя сорочка вишиванка». Ну а самим видовищним номером став святковий флешмоб.

Всі студенти, викладачі та гості свята могли сфотографуватися біля фото зони «Український VINTAGE», яку підготувала наукова бібліотека.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»