кравец ава17 січня свій 70-й День народження відзначає  Василь Іванович Кравець, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри вищої математики і фізики Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

На урочистому засіданні вченої ради факультету енергетики і комп’ютерних технологій з нагоди ювілею, іменинник приймав вітання від керівництва ТДАТУ, викладачів та студентів.

Василь Іванович народився у селі Калиня Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. У 1971 році закінчив фізико-математичний факультет Кам’янець-Подільського державного педагогічного інституту (тепер Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка).

З 1971 по 1972 роки працював вихователем у СШ №13 (м. Кам’янець-Подільський), далі протягом року проходив строкову службу в армії. Після повернення викладав математику у СШ №1 та у Кам’янець-Подільському військовому училищі.

У 1980 році вступив до аспірантури на кафедру диференціальних та інтегральних рівнянь Київського університету ім. Т. Г. Шевченка. У 1984 році у спеціалізованій вченій раді КДУ ім. Т. Г. Шевченка захистив дисертацію кандидата фізико-математичних наук за темою: «Исследование многочастотных колебаний систем с запаздыванием» зі спеціальності 01.01.02 – диференціальні рівняння та математична фізика.

З 1986 року працює у Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного (тоді – Мелітопольський інститут механізації та електрифікації сільського господарства). За 34 роки роботи у ТДАТУ обіймав посади старшого викладача, доцента та завідувача кафедри вищої математики. З 1993 по 2001 роки  був деканом факультету загальноосвітньої підготовки, з 2001 по 2009 роки – проректор з науково-педагогічної роботи та зв’язку з виробництвом.

Сьогодні Василь Іванович сповнений сил та енергії, його поважають колеги та студенти за відповідальність, людяність, порядність та доступність у викладанні. На урочистому засіданні вченої ради факультету, яку проводив декан Ігор Назаренко, ювіляр приймав багато привітань.

Першим слово взяв ректор ТДАТУ Володимир Кюрчев, він побажав Василю Івановичу довгих років життя та виконав почесну місію, – вручив «Орден за заслуги перед Запорізьким краєм ІІІ ступеню», а голова профкому Микола Андрущенко, зачитав святковий наказ по університету.

До речі, Василь Іванович Кравець має державні відзнаки: Грамоту Міністерства аграрної політики України, трудову відзнаку «Знак пошани», почесне звання Відмінник аграрної освіти і науки 3-го, 2-го, 1-го ступенів.

13 січня 2020 року Василю Івановичу присвоєно звання Почесного професора університету.

Вітали Василя Івановича і колеги, які колись були його студентами. Серед них: проректор з НПР Олександр Ломейко, декан механіко-технологічного факультету Сергій Кюрчев та в.о. зав. кафедри електротехнології і теплових процесів Юлія Постол. Привітання іменинник приймав і від усіх факультетів нашого університету та студентів.

Сам Василь Іванович зізнався, що коли у 1986 році приїхав до Мелітополя, не планував тут залишатися надовго, однак, з перших днів роботи полюбив колектив кафедри та Медове місто.

Денис Водоп’янов, начальник РВВ «Агро Таврія»