27 жовтня на базі ТДАТУ пройшов форум «Міста, що навчаються: нові можливості для розвитку громади», у якому взяли участь Сергій Мінько –мелітопольський міський голова, представники мерій  міст Нікополя, Новояворська , Павлоградська, представники  Міністерства освіти і науки України, керівник сектору освіти Національної комісії України у справах ЮНЕСКО – Володимир Ковтунець та інші.  ТДАТУ   представляли ректор університету,  голова постійної комісії з гуманітарних питань Запорізької обласної ради Володимир Миколайович Кюрчев та проректор з НВР Ломейко Олександр Петрович.
Головою  ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» у м. Мелітополі  є  Прийма Сергій.

На базі ТДАТУ 27.10.2017  було проведено 3 навчальні сесії форуму за такою тематикою: Ключові характеристики міста, що навчається: інструмент активізації та моніторингу процесу; Основні принципи побудови міста, що навчається: від теорії до практики; Практика підготовки заявки щодо вступу до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються.. До нашого ВНЗ з метою участі у сесіях форуму завітали представники українських міст, навчальних закладів Мелітополя. В якості модераторів секцій були голова та заступник ГО «Українська асоціація міст, що навчаються» Прийма Сергій та Іванова Наталя, а також начальник управління міжнародного співробітництва і розвитку міста Нікопольської міської ради – Дорошенко Сергій. У заході від ТДАТУ взяли участь перший проректор  Скляр О.Г., проректор з НВР Ломейко О.П., декани факультетів ( механіко технологічний – Кюрчев С.В., агротехнологічний – Іванова І.Є., факультету ІКТ – Вершков О.О.)

28 жовтня для ТДАТУ почалось з відкриття свята-ярмарку, тренінгів і майстер-класів особистого та професійного розвитку для дорослих.  У період жовтневих вихідних співробітники та студенти факультету агротехнологій та екології   зустрічали гостей міста та професійних коуч-тренерів  різного профілю.

Керівництво факультету АТЕ завжди  дбає про особистий розвиток нашої молоді   та вже декілька років поспіль працює з передовими педагогами, психологами та коучами з метою  комфортної адаптації молодих фахівців аграрної сфери на ринку праці та в сучасному суспільстві..

Усі учасники заходу 28-29 жовтня ознайомилися з майстерністю тренерів зі Львова, Запоріжжя, Токмака, Мелітополя.

28 -29 жовтня у  корпусі № 5 працювало – 28 майданчиків за різноманітною тематикою. З 9-ї ранку до 18 години вечора містяни могли ознайомитись з правилами і секретами успішної  самореалізації та дізнатись, що дратує роботодавців у резюме –  така тема була висвітлена тренером Іриною Волковою. Тренінг «Я-команда» було проведено Ольгою Пучиною. Молодь з цікавістю відгукнулась на тему коуч-тренера Олени Коломоець-Гаркуші «Як поєднати визнання та покликання» та «Вісім сходинок до успіху».    Цікавим був тренінг Тетяни Окружної «Побудова команди».Не залишились також мешканці міста  без майстер-класів від перукаря Олени Буцької «Таємниці повітряних локонів».Замислитись  над питанням «Сім’я: ролі та партнерство» запропонувала тренер Олександра Васлоян. Також було проведено майстер-клас  Валентиною Єрмак «Українська символіка та культура її використання», мистецтву освіти дорослих навчали – Олена Оніщенко та Олена Волярська.  Альбіна Демидова провела майстер-клас «Ігри народів світу».Також дякуємо мелітопольській міській організації Товариства Червоного Хреста за майстер-клас щодо надання першої допомоги. Ще  були представлені заходи та майстер-класи для хлопців та дівчат молодшого та середнього віку.  Ще багато  цікавого було представлено на святі-ярмарку впродовж вихідних  на факультеті АТЕ .

Слід зазначити , що наша молодь проявила високу особливу зацікавленість у  заходах щодо  розвитку гармонійної особистості. Деканат факультету висловлює подяку студентам, які гідно представили себе та ТДАТУ при проведенні заходу. Заслуговує уваги активна позиція щодо організації свята   проректора з НВР – Ломейка О.П., заступників  декана   Григоренко О.В., Шлєіної Л.І., голови ПОР сектору факультету АТЕ – Євтушенко Г.О.

Під час проведення свята-ярмарку працював профорієнтаційний майданчик, де всі гості могли отримати інформацію про університет та спеціальності. Було представлено буклети та фотоматеріали про цікаве студентське життя. Відвідувачі, користуючись книгою «Історія факультету» з задоволенням залишали свої позитивні враження від   Свята – ярмарку, умов проведення та студентської спільноти, що координувала захід. Ці відгуки  лише підтвердили, що всім поколінням міста потрібні  заходи, де представлені талановиті особистості  з різних галузей нашого краю і не тільки, а ТДАТУ став гідним партнером форуму  «Міста, що навчаються: нові можливості для розвитку громади».

                                                 Декан факультету АТЕ

Іванова І.Є.