23 квітня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось урочисте закриття Мовного арсеналу «Українська мова як маркер національної ідентичності: від традицій до сучасності». Нагадаємо, що потужний захід організований мовним омбудсменом університету Тетяною Шаровою за підтримки ректора ТДАТУ Сергія Кюрчева.

За традицією ректор Таврійського ДАТУ, професор Сергій Кюрчев на початку зустрічі привітав усіх учасників та гостей. Він наголосив на важливості ролі української мови у формуванні національної ідентичності, та зазначив, що розвиток та поширення української мови – це завдання кожного з нас, незалежно від професії та галузі діяльності.

«Ми маємо об’єднати свої зусилля щоб знайти шляхи для підтримки та збереження української мови в сучасних умовах. Сподіваюся, що наша комунікація буде продуктивною та надихне на нові проєкти та ідеї. Нехай наша спільна робота продовжує сприяти збереженню та розвитку української мови», –звернувся до учасників Мовного арсеналу Сергій Кюрчев.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов, завідувачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Національного університету кораблебудування імені Адмірала Макарова Оксана Філатова та заступник директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Юрій Сафонов були почесними гостями зустрічі. Всі вони зазначили, що українська мова це не лише інструмент спілкування, а й символ нескореного волелюбного народу.

Спікеркою третьої зустрічі виступила докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ольга Деркачова. Вона порушила одну з неоднозначних тем – вживання фімінітивів в українській мові. Поява великої кількості фемiнiтивів в українській мові показує: українки активно залучені до всіх суспільних процесів, у всі сфери діяльності, а наша мова – жива і розвивається.

Ольга Серіївна пояснила, що таке фімінітиви та для чого вони використовуються, зупинилася на періоді, коли їх вживання зійшло нанівець, а також на сьогоденні, коли стандарти української мови стають більш сучасними.

Наприкінці зустрічі Мовний омбудсмен ТДАТУ, професор Тетяна Шарова, яка виступала модератором впродовж усіх зустрічей, подякувала учасникам і гостям заходу. Вона зазначила, що не дивлячись на повномасштабну війну, українці щодня демонструють свою незламність та відданість Батьківщині, а у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного працюють та навчаються справжні патріоти України. Під час фінального виступу модераторки було наголошено на потужній команді однодумців, що дозволяє спільно творити історію нашого народу, зберігати традиції та активно рухатися вперед. Організатори виказали надію, що проведення подібних заходів у ТДАТУ стане доброю традицією.