21 травня у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулася відкрита зустріч стейкхолдерів зі спеціальності 051 «Економіка».

У заході взяли участь представники бізнес-спільноти, академічної спільноти, органів місцевого самоврядування, гаранти освітніх програм, науково-педагогічні працівники ТДАТУ та здобувачі вищої освіти за спеціальністю 051 «Економіка».

Зі вступним словом до присутніх звернулась головуюча на заході проректорка з наукової роботи ТДАТУ докторка сільськогосподарських наук, професорка Оксана Єременко. Вона передала присутнім привітання ректора університету доктора технічних наук, професора, члена-кореспондента НААН України Володимира Кюрчева, представила учасників заходу, оголосила порядок денний та регламент роботи заходу.

Зустріч розпочалася з виступу в.о. завідувача кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму к.е.н., доцента Сергія Кармана, який надав загальну характеристику процесу підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 051 «Економіка» у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного та структури роздаткового матеріалу, наданого усім учасникам заходу.

Далі з презентацією освітньо-професійних програм виступили гаранти освітніх програм, за якими відбувається підготовка здобувачів вищої освіти на кафедрі бізнес-консалтингу та міжнародного туризму:

– д.е.н., професорка Наталя Трусова – гарант освітньо-професійної програми «Економічний консалтинг та бізнес-економіка» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти;
– д.е.н., доцент Денис Єременко – гарант освітньо-професійної програми «Економічна кібернетика та програмування» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти;
– д.е.н., доцент Ірина Колокольчикова – гарант освітньо-професійної програми «Економіка» другого (магістерського) рівня вищої освіти;
– д.е.н, професор Сергій Кальченко – гарант освітньо-наукової програми «Економіка» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти;

Кожна презентація містила наступні складові: мету ОПП, її фокус; перелік освітніх компонент та їх коротку анотацію; матрицю зв’язку освітніх компонент з результатами навчання та компетентностями, що здобуваються; структурно-логічну схему навчального процесу та форму державної атестації.

Після презентації освітніх програм відбулося їх обговорення.

Керівник по персоналу ТОВ «Укрфаворит» Тетяна Книшевська зробила акцент на значимість правової та податкової складової підготовки фахівців за ОПП «Економічний консалтинг та бізнес-економіка» та надала пропозицію організувати зустрічі зі студентами молодших курсів на тему «Вступ до фаху».

Начальник відділу інформаційних технологій та захисту інформації виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Олександр Саєнко звернув увагу присутніх на актуальність веб-програмування, захист даних та е-маркетинг у складі компетентностей бакалавра за ОПП «Економічна кібернетика та програмування».

Начальник управління з розвитку підприємництва та промисловості виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Ірина Фурсова зупинилась на питанні про формування компетентностей здобувачів вищої освіти у сфері експортної діяльності.

Доцент кафедри суспільно-гуманітарних наук, кандидат історичних наук Володимир Михайлов зупинився на питанні про механізм реалізації РН1 та РН2 за ОПП бакалаврського рівня.

Директор ТОВ «Агро-Січ» Микола Бандура надав позитивну оцінку рівню підготовки здобувачів вищої освіти, які працюють у ТОВ «Агро-Січ», та висловив готовність до подальшої співпраці у реалізації ОПП за спеціальністю 051 «Економіка».

Директорка ТОВ «Комп’ютерна академія Шаг» Любов Трибун запропонувала проведення майстер-класів для здобувачів вищої освіти.

Завідувачка кафедри маркетингу докторка економічних наук, професорка Дар’я Легеза звернула увагу учасників заходу на значимість формування наскрізної «лінійки програм» за спеціальністю 051 «Економіка».

Активну участь в обговоренні взяли представники академічної спільноти, які в режимі он-лайн висловлювали свої пропозиції та побажання.

Так, головний науковий співробітник відділу організації, менеджменту, публічного управління та адміністрування Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», доктор економічних наук, професор Андрій Гутаров підтримав ОПП «Економіка» за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти, логіку зв’язку освітніх компонент з науковими дослідженнями та значимість компетентностей щодо комерціалізації науки; професор кафедри економіки підприємства та менеджменту Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця доктор економічних наук, професор Дмитро Шиян висловив думку відносно доцільності підсилення математичної підготовки щодо використання EXEL в ОПП бакалаврського рівня та запропонував замінити дисципліну «Економіка сімейного бізнесу» для ОПП третього рівня на дисципліну «Економіка мікробізнесу».

Наприкінці зустрічі головуюча Оксана Єременко подякувала усім учасникам за активну та змістовну участь у розробці та реалізації освітніх програм за спеціальністю 051 «Економіка» з метою підготовки конкурентоздатних фахівців.

В.о. завідувача кафедри БКМТ Сергій Карман подякував присутнім за надані пропозиції щодо вдосконалення представлених програм та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю кафедри зі стейкхолдерами.

Олена Васильченко,
ст. викладач кафедри БКМТ