Щорічно, у третю суботу вересня в Україні відзначають професійне свято – День винахідника і раціоналізатора, відповідно до Указу Президента № 443/94 від 16 серпня 1994 року.

Винахідницьку та раціоналізаторську діяльність регулює Український інститут промислової власності – Укрпатент. На сьогодні Укрпатентом було зареєстровано більш ніж 100 тис. патентів на винаходи, а також понад 10 тис. патентів на корисні моделі.

За останні три роки ТДАТУ посідає перше місце серед аграрних закладів вищої совіти і друге-третє місця серед усіх ЗВО України за досягненнями у винахідництві.

Лідерами у винахідницькі діяльності є:

Малюта С.І. – Заслужений винахідник, к.т.н., доцент кафедри цивільної безпеки, який на сьогоднішній день має 367 патентів і активно продовжує винахідницьку діяльність.

Стручаєв М.І. – к.т.н., доцент кафедри електротехнологій і теплових процесів має 226 патентів.

Мовчан С.І. – к.т.н., доцент, завідувач кафедри геоекології та землеустрою, має 183 патенти і 22 свідоцтва на авторське право.

Надикто В.Т. – д.т.н., професор кафедри машиновикористання в землеробстві має 100 патентів.

Багато інших науковців своїм натхненням та прагненням до творчості надихають колег і студентів до наукової діяльності.

Науково-дослідна частина