На базі навчально-наукового інституту агротехнологій та природокористування Вінницького національного аграрного університету відбулася підсумкова науково-практична онлайн-конференція ІІ-го етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 201 «Агрономія».

Тематика підготовлених конкурсних робіт стосувалася широкого кола актуальних питань агрономії: заходи обмеження поширення карантинних організмів (картопляної нематоди); особливості вирощування сільськогосподарських культур за використання крапельного зрошення,використання сучасних інсектицидів у технологіях вирощування картоплі; адаптивного потенціалу сучасних сортів спаржевих культур ; господарсько-цінних властивостей сортів гороху; проблематики живлення рослин; перспектив вирощування гречки; дослідження ефективності різних систем захисту пшениці озимої та ярої; використання регуляторів росту рослин на посівах соняшника; можливостей використання рижію як сировини для виробництва біодизеля; системи обробітку ґрунту у технологіях вирощування соняшника; продуктивності нуту в умовах біологізації його вирощування за використання бактеріальних препаратів; вирощування досить специфічних плодово-ягідних культур таких, як лохина.

Мета конкурсу – залучення студентської молоді до науково-дослідної діяльності, обмін досвідом та кращими практичними здобутками при написанні наукових робіт, формування їх прикладного контенту задля підвищення підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Агрономія».
За результатами рецензування, до захисту на підсумковій науково-практичній конференції Конкурсу було рекомендовано 19 робіт із різних ЗВО України. Молоді науковці Вінницького національного аграрного університету представляли свої наукові роботи очно, а студенти інших університетів, з об’єктивних причин в онлайн-режимі.

За результатами проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт журі, до складу яких входили: Ігор Дідур – директор навчально-наукового інституту агротехнологій та природокористування, голова галузевої конкурсної комісії; Микола Маренич – директор Навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології Полтавського державного аграрного університету; Антоніна Дробітько– декан факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету; Ірина Іванова – декан факультету агротехнологій та екології Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного; Олексій Романов РОМАНОВ  – декан факультету агрономії та захисту рослин Державного біотехнологічного університету; Іван Мринський – декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету; Сергій Крамарьов – завідувач кафедри агрохімії агрономічного факультету Дніпровського державного аграрно-економічного університету було визначено переможців.

Дипломами ІІ ступеня було нагороджено студента Таврійського державного агротехнологічного університету Сергія Старостенко (керівник роботи – асистент кафедри рослинництва та садівництва імені професора В. В.Калитки Ольга Онищенко ).

Факультет АТЕ вітає Сергія Старостенко і наукового керівника Ольгу Онищенко з науковою відзнакою!

Бажаємо нам всім Перемоги та актуалізації подальших досліджень!