Одним із документів, який обов’язково потрібен вступнику, є документ, що посвідчує особу – в більшості випадків це паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм (у формі картки).

Особливістю таких паспортів є обмежений термін дії:

• для осіб, які не досягли 18-річного віку – 4 роки;
  • для осіб, які досягли 18-річного віку – 10 років.

В умовах воєнного стану виникають ситуації, коли особа не має можливості вчасно отримати новий паспорт. Чи зможе вона вступити до університету? Так. Зможе.

Досвід минулорічної вступної кампанії показує, що прострочений паспорт може ускладнити процес створення електронного кабінету вступника. Найчастіше з цим стикалися випускники коледжів, які не складали НМТ (ЗНО), а вступали за результатами співбесіди.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2022 № 1202, паспорти громадян України у формі картки, строк дії яких закінчився за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., та паспорти громадянина України зразка 1994 року, до яких не вклеєно фотокартку особи у разі досягнення нею 25- чи 45-річного віку, строк вклеювання до яких настав за 30 днів до 24 лютого 2022 р. та після 24 лютого 2022 р., є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та підлягають обміну або вклеюванню нових фотокарток відповідно до досягнутого віку протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Особам, які мають таку проблему, необхідно буде заздалегідь повідомити про це приймальну комісію ТДАТУ.