Не зважаючи на екстремальні умови, наука та освіта просувається вперед, тримаючи свій фронт. Це є закономірним кроком на шляху відновлення та розбудови нашої держави, формування досвідченої та талановитої молоді. Одним з яскравих прикладів освітніх успіхів є проведення STEM-тижня в школах і ліцеях Мелітопольської міської ради Запорізької області.

Серія заходів проводиться для всіх бажаючих упродовж 20-24 березня 2023 року у дистанційному форматі на платформі Zoom.

Основна мета STEM-тижня полягає у популяризації STEM-освіти як ефективної технології розвитку ключових компетентностей здобувачів освіти. Під час заходів учні, педагогічні та науково-педагогічні працівники будуть обмінюватися думками та власним досвідом щодо впровадження STEM-освіти в освітню діяльність закладів освіти, упродовж саморозвитку тощо. Крім того, у межах STEM-тижня планується провести виховні заходи професійного самовизначення учнівської молоді, де представники закладів вищої освіти та вчителі розкажуть про сучасні STEM-професії, покажуть їх переваги та особливості.

21 березня відбувся другий день STEM-тижня, який був насичений цікавими доповідями спікерів щодо організації та реалізації STEM-середовища. Вчителі шкіл та викладачі закладів вищої освіти представили свої напрацювання щодо використання Lego роботів, програмування за допомогою Kodu Game Lab та ін.

До заходу долучилися викладачі кафедри комп’ютерних наук Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, які в межах круглого столу «Наукові горизонти» із представниками закладів вищої освіти представили доповідь на тему: «STEM-освіта як засіб активізації творчого потенціалу особистості». Під час доповіді було наголошено на важливості STEM-освіти для сучасної учнівської молоді, продемонстровано напрямки використання STEM-освіти у закладі вищої освіти на прикладі кафедри комп’ютерних наук. Від ТДАТУ до заходу долучились і представники інших кафедр Університету.

Захід був проведений на високому рівні, в колі однодумців та агентів змін. Чекаємо на продовження STEM-тижня та зичимо школам і ліцеям Мелітопольської міської ради Запорізької області і надалі просувати STEM-освіту заради розвитку активної та сучасної молоді.

Сергій Шаров;
доцент кафедри комп’ютерних наук