Сайт «Євроосвіта» оприлюднив КІЛЬКІСТЬ ПАТЕНТІВ ОТРИМАНИХ ЗВО УКРАЇНИ В 2023 РОЦІ.

Творча та інноваційна думки для економічного прогресу і людства в цілому має важливе значення. Основну частину (94%) українських винахідників складають інженерно-технічний персонал та науково-педагогічні працівники.

За час повномасштабної війни значно скоротилась винахідницька діяльність ЗВО України. За даними Укрпатенту лише 101 ЗВО включені до переліку учасників винахідницької діяльності за 2023 рік.

ТДАТУ посів 29 місце серед ЗВО України і 2 місце серед університетів Запорізької області.

Упродовж попередніх років ТДАТУ був у лідерах винахідницької діяльності. В репозитарії ТДАТУ завантажено 1271 патентів та авторських свідоцтв співробітників університет. Але окупація міста Мелітополь, інфраструктури ТДАТУ і переміщення університету значно погіршили цей напрямок діяльності. У 2023 році ТДАТУ отримав 8 патентів, 1 винахід і 7 корисних моделей.

ЗВО Запорізької області мають наступні результати:

ЗНУ- 26 позиція, ТДАТУ – 29, ЗНТУ -35, ЗДМФУ – 36, МДПУ,БДПУ -37.

Трійка лідерів винахідницької діяльності серед ЗВО країни: Вінницький національний технічний університет, Національний університет “Львівська політехніка” і Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Нагадаємо, що в Україні триває реалізація інституційної реформи у сфері інтелектуальної власності, прийнятої у 2020 році. Новим органом, відповідальним за інтелектуальну власність, став Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій. Він розпочав свою діяльність у листопаді 2022 року як Національний орган інтелектуальної власності – УКРНОІВІ.

Відділ інформації та аналітики ЦІТІС