Якщо ви заглибитесь у історію українського рослинництва, то ви дізнаєтесь про численні досягнення українських вчених, про унікальні селекційовані рослинні культури, про трагічні історії репресованих, але справа живе!

Знання отримані за час навчання в ТДАТУ, любов до обраної справи, цілеспрямованість та натхнення – це і є запорука вашого щасливого та успішного майбутнього у сучасному світі.

Команда стипендіатів різних років Спільноти Завтра.UA та WorldWideStudies, в тому числі випускник ТДАТУ Биков В’ячеслав (факультет агротехнології та екології) реалізовують проект “Петіоль” (www.facebook.com/petiole.co). Стипендіати вважають, що проект “Петіоль” фактично формує новий розділ науки “Високоточне рослинництво”.

У березні 2015 року команда проекту подала заявку на участь у Міжнародному конкурсі технічних інновацій «GIST Tech-I». Конкурс GIST Tech-І – це щорічне змагання науковців та винахідників з усього світу. Конкурс ініційований Державним департаментом США і реалізується Американською асоціацією сприяння розвитку науки.

З 800 поданих заявок до півфіналу пройшло 76, і серед них «Петіоль». Тридцять фіналістів визначаться за результатами он-лайн голосування всієї Інтернет-спільноти. Фіналісти отримають повністю оплачену поїздку на Глобальний Саміт Підприємництва (ГЕС) у Кенії. Переможці «GIST Tech-I», обрані експертами на ГЕС отримають міні-гранти на розвиток своїх проектів, а також менторство та можливість навчання у відповідній сфері.

«Петіоль» – це мобільний додаток, котрий допоможе з використанням самого лише мобільного телефону за лічені секунди визначати площу листка рослини, її вид та діагностувати захворювання, а також відправляти дані в хмару для подальшого аналізу зібраних даних. Додаток значно полегшить роботу екологів та агрономів, а також, в глобальній перспективі, допоможе підвищити врожайність та сприятиме запобіганню продовольчої кризи.

Сьогодні науковці, фермери та аграрії по «архаїчному» роблять заміри, використовуючи міліметровий папір або сканування зображення листа за допомогою комп’ютерних програм.

Принцип дії винаходу простий: навів камеру на листочок – отримай результат у вигляді інформації про його площу. Мобільний додаток значно спростить життя науковців та аграріїв, які зараз витрачають на вимірювання площі листків по декілька годин на день.

Усі розробки ведуться командою самостійно без залучення інших осіб чи компаній. Зараз мобільний додаток знаходиться на етапі експлуатаційного тестування. Описані можливості додатку – це тільки 10% планів команди

Давайте покажемо світові, чого варта Україна! Аби наша команда молодих науковців пройшла до наступного етапу, потрібно проголосувати за проект за посиланням: http://bit.ly/votepetiole

Facebook-сторінка проекту: www.facebook.com/petiole.co

Сторінка Вконтакті: https://vk.com/petiol

Голосування відкрито до 11 червня 2015 року. Голосувати можна щодня.