Днями у Міністерстві освіти i науки України в онлайн форматі проводило засідання секції «Раціональне природокористування» Науково-технічної ради Міністерства освіти i науки України з питань формування та виконання державного замовлення на науково-технічну продукцію (голова секції – Олена Дем’янюк д.с.-г.н., проф,, чл.-кор. НААНУ).

На цьому засіданні відбувся розгляд звітів про результати виконання у 2022-2023 роках державного замовлення на науково-технічні (експериментальні) розробки та науково-технічну продукцію за договорами, виконання яких завершено у грудні 2023 року.

Від Таврійського державного агпротехнологічного університету імені Дмитра Моторного було представлено НТР «Розроблення технології переробки молочних продуктів з використанням нових типів гомогенізаторів», по результатам виконання якої звітував науковий керівник роботи – д.т.н., проф. Кирило Самойчук.

Кирило Самойчук доповів, що вимоги Технічного завдання на проект повністю виконані, зокрема, розроблено технологічні схеми виробництва питного молока, йогурту та вершків з використанням розроблених гомогенізаторів з урахуванням режимів гомогенізації для струминного та пульсаційного гомогенізатора, які дозволяють отримати показники якості виготовленої продукції у повній відповідності до існуючих стандартів, зменшують собівартість і трудомісткість та збільшують рентабельність і прибуток.

Кирило Олегович наголосив, що для успішного впровадження нових технологій у виробництво необхідно виконати 3 умови: провести рекламу струминного та пульсаційного гомогенізаторів, виготовити їх промислові зразки та апробувати технології у виробничих умовах.

За результатами звітування члени секції «Раціональне природокористування» високо оцінили НТР та одноголосно проголосували за затвердження наукового звіту.

Нагадаємо, що рік тому наші науковці також успішно звітували на засіданні секції «Нові речовини і матеріали» Науково-технічної ради Міністерства освіти i науки України з питань формування та виконання державного замовлення на науково-технічну продукцію по НТР «Розроблення технології виготовлення гетероструктур па основі нанопоруватого кремнію для сонячних фотоелементів» (керівник роботи – д.ф.-м.н., проф. Валерій Кідалов, відповідальний виконавець – к.т.н., доц. Альона Дяденчук).

Бажаємо успіхів нашим винахідникам на шляху комерціалізації результатів наукових досліджень!