12 травня 2015 року на кафедрі «Аналіз та контролінг» факультету економіки та бізнесу ТДАТУ відбувся прилюдний захист звітів з навчальної практики.

З 10 по 30 квітня 2015 р. на кафедрі «Аналіз та контролінг» проходила навчальна практика з аналізу господарської діяльності під керівництвом к.е.н., доц. Воронянської Олени Владиленівни та заст. головного бухгалтера ПП «Аскон» Дєдушева Анатолія Валерійовича.

Метою навчальної практики було закріплення навичок формування витрат на виробництво рослинницької продукції, аналізу отриманих результатів, формування висновків щодо проведених розрахунків.

У розпорядженні студентів були зразки технологічних карт з вирощування сільськогосподарських культур, законодавча та нормативна література.

Під час проведення занять студенти проводили обчислення всіх технологічних операцій, формували суму витрат, необхідну для їх виконання, оформили документальний супровід виконання технології виробництва первинними документами. На основі розрахунків було проведено аналіз отриманих даних та сформовано фінансові результати.

За підсумками роботи були складені звітні таблиці про результати виробництва і реалізації продукції. Звіт з практики складався з щоденника та графіку проведення практики, а також робочого зошиту, в якому проводились розрахунки.

На захисті звітів студенти продемонстрували свою схильність до аналітичної діяльності, вміння грамотно підходити до обчислення господарських операцій, фіксувати їх в бухгалтерському обліку та логічно викладати свої підрахунки у висновках.

Члени комісії визначили кращі за змістом звіти з практики студентів: Битковської Тетяни, Денисенко Олександри, Жадик Катерини, Йолшина Станіслава, Кондратюк Олександри, Пейди Анни, Скиданової Єлизавети.

В цілому можна констатувати, що навчальна практика пройшла на високому рівні та сприяла поглибленню знань і навичок студентів в проведенні аналітичної роботи.