1 листопада у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного у змішаному форматі відбулось розширене засідання ректорату. Його проводив в.о. ректора, проректор з НПР Олександр Ломейко.

Порядок денний складався з наступних питань:

1. Про стан проведення роботи з патентування результатів наукових досліджень.
2. Про стан захворюваності здобувачів вищої освіти університету.
3. Різне.

Проректор з наукової роботи Оксана Єременко доповіла про стан проведення роботи з патентування результатів наукових досліджень. У 2021 році винахідники Університету отримали 191 патент на корисну модель. ДУ «Український інститут інтелектуальної власності» (УКРПАТЕНТ) щорічно представляє результати діяльності ЗВО у сфері промислової власності, а також показники винахідницької активності національних заявників за рік. За 2020 рік ТДАТУ посів 2 місце серед ЗВО системи МОН та перше місце серед аграрних ЗВО за показниками винахідницької діяльності.

Найбільш популярні тематики серед винахідників на створення охоронних документів6 «Переробна та харчова промисловість», «Ґрунтообробні знаряддя, посівні та збиральні машини», «Машини для очищення та сортування зерна і насіння», «Машинобудування» тощо.

Для підвищення рівня винахідницької діяльності науковців університету треба передбачити комерціалізацію їх патентних рішень. Для визначення переліку фінансування перспективних патентних рішень, необхідно створити спеціалізовану експертну групу з науковців університету, запровадити стартап-школу та активізувати роботу бізнес-інкубатора тощо.

По другому питанню засідання ректорату про стан захворюваності здобувачів вищої освіти ТДАТУ доповів в.о. ректора, проректор з НПР Олександр Ломейко. Одним із пріоритетних напрямів у діяльності університету є популяризація здорового образу життя студентської молоді. Саме з метою визначення рівня захворюваності здобувачів вищої освіти університету, працівниками медичного пункту був зроблений аналіз звернень з гострих захворювань студентів ТДАТУ.

Серед основних захворювань у студентів є: ГРВІ, вегето-судинна дистонія, бронхіт, харчові порушення, кардіопатія та інші. Загалом, епідеміологічна ситуація щодо поширення COVID-19 в університеті знаходиться під контролем керівництва і медичної служби. У ТДАТУ продовжує відбуватися щоденний моніторинг стану здоров’я колективу науково-педагогічних працівників та співробітників університету та студентів.

Пам’ятаємо, що єдиним захистом для працівників університету при контакті зі студентською молоддю є щеплення. І хоча незначний відсоток вакцинованих працівників все ж таки захворів, але їх хвороба не має важких або смертельних наслідків.

Не менш важливим напрямком у виховній діяльності є фізичне виховання студентської молоді. Але при цьому треба мати об’єктивну інформацію про стан здоров’я здобувачів вищої освіти. Враховуючи, що дисципліна «Фізичне виховання» є обов’язковою для усіх студентів 1 та 2 курсу денної форми навчання, щорічно в період з вересня по жовтень проводиться профілактичний огляд студентів 1-2 курсів з метою визначення групи для занять з фізичної культури відповідно до стану їх здоров’я.

З усіх питань, що розглядалися на засіданні ректорату, прийнято узгоджені рішення та дано відповідні доручення.

Редакційно-видавничий відділ,
за поданням інформації доповідачів