Наближається до завершення 2022-2023 навчальний рік в університеті. Рік видався дуже складним і багатим на виклики сьогодення. Протягом року учасники освітнього процесу не тільки навчалися, а й вчилися жити: хтось в умовах тимчасової окупації, хтось у зоні бойових дій, а інші – в умовах тимчасового переміщення в різних регіонах України або за кордоном.

Все це вимагало вирішення складних життєвих і побутових проблем, в умовах постійної небезпеки і ракетних атак з боку агресорів-окупантів. Незважаючи на такі обставини, саме це об’єднало усю університетську спільноту, і навіть за таких умов продовжувався освітній процес та дистанційне навчання у ТДАТУ.

Здобувачі вищої освіти наразі, в переважній більшості, крім економічних спеціальностей, завершили складання заліково-екзаменаційної сесії у 2 семестрі та проходять навчальні та виробничі практики. На жаль, з поважних та форс-мажорних причин, деякі студенти не могли своєчасно скласти сесію. Зважаючи на ці обставини, її продовжено на  канікулярний період.

За підсумками заліково-екзаменаційної сесії у 2 семестрі, стипендіальна комісія, на підставі рейтингу успішності здобувачів вищої освіти, призначить академічну або соціальну стипендію. Також будуть визначені найкращі студенти на отримання іменних стипендій.

Здобувачі випускного курсу першого (бакалаврського) ступеня вищої освіти активно готуються в дистанційному режимі до державної атестації. У переважній більшості, атестація відбуватиметься у формі атестаційного кваліфікаційного екзамену в онлайн форматі. Наразі тривають консультаційні заняття з підготовки за професійними дисциплінами. Також студенти мають можливість самостійно готуватися на Освітньому порталі ТДАТУ, де розміщений необхідний матеріал та програма екзамену.

У той же час, частина здобувачів випускного курсу складатимуть атестацію у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи. Тому наразі вони активно готують роботи до захисту та обов’язкової перевірки на плагіат.

Випускники-бакалаври по завершенню навчання отримають дипломи та додатки до них, які вже активно формуються і будуть виготовлені відразу після завершення атестації. Це надасть можливість бакалаврам продовжити навчання у магістратурі.

Можна підвести підсумок наполегливої роботи усіх структур ТДАТУ: ректорату, деканатів, науково-педагогічних працівників, підрозділів університету та відповідального ставлення студентів до навчання. Освітня діяльність тимчасово переміщеного ТДАТУ впродовж навчального року здійснювалася у відповідності до стандартів вищої освіти України та забезпечила високу якість підготовки фахівців.

Ми віримо у деокупацію Мелітополя і повернення до початку нового навчального року усіх викладачів, здобувачів та співробітників у рідні стіни славетного Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного! Віримо в ЗСУ!