На кафедрі МЕЗ під керівництвом завідувача доктора технічних наук, професора Панченко А.І. вже багато років проводиться робота з моделювання мехатронних систем, що використовуються в приводах сільськогосподарської техніки.

За допомогою програм  3Ds Max, КОМПАС-3D LT та  SolidWorks, студенти створюють моделі та анімаційні фільми, що імітують роботу вузлів гідромашин та агрегатів.

За останнє десятиліття сучасні технології зробили значний крок вперед. Зараз 3D моделювання отримало нову форму – 3D друк, переваги якого студенти механіко-технологічного факультету ТДАТУ починають оцінювати на практиці.

З метою покращення навчального процесу з дисциплін «Електрогідропривод мехатронних систем», «Трактори і автомобілі» та виконання науково-дослідних робіт на кафедру МЕЗ був придбаний сучасний 3D-принтер. Це дозволить на практичних заняттях будувати реальні об’єкти по створених на комп’ютері зразку їх моделі.

Технологія 3D друку  дозволяє створювати об’єкти будь-яких форм з широкого набору матеріалів з різними властивостями. Для друку використовується екологічно чистий пластик. Для того, щоб створити модель вручну може знадобитися кілька тижнів або навіть місяців, залежно від складності виробу, в той час як 3D-принтер може виконати все значно швидше.