черкун12 грудня на 89-му році життя пішов з життя Володимир Юхимович Черкун, кандидат технічних наук, один із засновників наукової школи з надійності та ремонту гідравлічних систем сільськогосподарської техніки, який понад 50 років життя віддав Університету.

Володимир Юхимович Черкун народився 21 вересня 1931 року у селі Чапаєвка Пологівського району Запорізької області. Усе життя Володимира Юхимовича була повязана з  МІМСГ – ТДАТА – ТДАТУ.

У 1954 році він закінчив з відзнакою Мелітопольський інститут механізації сільського господарства (МІМСГ), за фахом інженер-механік. З 1954 року почав працювати у МІМСГ  на посадах асистента, старшого викладача, доцента, завідувача кафедр ремонту машин і взаємозамінності, а потім стандартизації та технічних вимірювань, професора кафедри ремонту машин з 1989 р. та професора кафедри ОПХВ з 2008 року.

Кандидатську дисертацію за темою: «Дослідження процесу випробування дизельних двигунів на обмеженій потужності» захистив у Тимірязєвській сільськогосподарській академії (м. Москва)  у 1963 році.

Володимир Юхимович проводив велику науково-дослідницьку і педагогічну роботу. Саме Володимир Юхимович був одним з засновників   наукової школи з надійності та ремонту гідравлічних систем сільськогосподарської техніки, лабораторії надійності гідравлічних систем. Розроблені лабораторією технології ремонту гідронасосів були  впроваджені на багатьох ремонтних підприємствах країни.

За заслуги в підготовці висококваліфікованих кадрів для сільського господарства у 1982 році йому було присвоєно Почесне звання Заслуженого працівника Вищої школи. За кількість та якість авторських свідоцтв на винаходи — звання Заслуженого винахідника СРСР. Як видатному діячу освіти у 2003 році йому призначена державна стипендія. У 2007 році нагороджений знаком «Відмінник освіти України».

Черкун В. Ю. — відомий вчений у своїй галузі. Під його керівництвом захищено 9 кандидатських дисертацій. Велику частку трудової діяльності вченого відігравала видавницька діяльність: у нього було більш 140 публікацій, він був автором багатьох підручників і навчальних посібників для вищої школи, які перевидавалися декілька разів і були перекладені англійською мовою.

Наукова бібліотека  у проекті «Вчені ТДАТУ в ВІКІПЕДІЇ» створила сторінку Черкуна Володимира Юхимовича.

Нехай добрий, світлий спомин про Володимира Юхимовича  назавжди залишиться у серцях рідних, колег, усіх, хто його знав та шанував.

Вічна і світла пам’ять!

Відділ інформації та аналітики ЦІТІС ТДАТУ