Лютий – знаковий місяць для нашого університету, насичений важливими подіями в історії Університету. Днями ми відзначили п’яту річницю присвоєння ТДАТУ імені видатного аграрія, нашого випускника Дмитра Моторного. І знову пам’ятний історичний день для ТДАТУ.

9 лютого 1932 року постановою Наркомзему СРСР на базі заводу-технікуму ім. ОГПУ (корпус № 3 ТДАТУ), створили завод-ВТУЗ ім. ОГПУ, поклавши початок славетному шляху навчального закладу « з підготовки інженерів-машинознавців, спеціалістів по тракторах, сільськогосподарським машинам і запчастям до них».

Архівна копія цього історичного документу надійшла у Мелітополь у 1981 році з фондів Центрального державного архіву народного господарства СРСР, напередодні 50-річчя Мелітопольського інституту механізації сільського господарства, на запит керівництва інституту.

Дуже добре, що в архівах музею і у фондах наукової бібліотеки ТДАТУ збережені документи і спогади щодо історії створення навчального закладу і організації його діяльності у перші роки існування.

Так починався шлях славетного Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, який став колискою агротехнологічної освіти Таврії.

92-й рік Університет продовжує свою основну справу – підготовку фахівців за 20 спеціальностями бакалаврського і магістерського рівнів вищої освіти. Підготовлено понад 80 тисяч фахівців для держави.

І сьогодні ТДАТУ, у цей непростий час важких випробувань, залишається в авангарді аграрних ЗВО України, а також впевнено тримає лідерські позиції серед університетів Запорізької області.

ТДАТУ – славетна історія, честь і повага!

Ми – ТДАТУ. Ми – сильні і нескорені.

Знаємо, все буде Україна, все буде ТДАТУ!

Відділ інформації та аналітики ЦІТІС