В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи.

Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Цьогоріч країна відзначає перший ювілей Революції гідності – 10 років.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року відбулися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

У 2013 році український народ постав на захист не тільки європейського вектору розвитку, він захищав свободу обирати собі долю незалежно від думки будь-кого..

Однак на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені.

А навесні 2014 року розпочалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

Гідність та свобода вписані в генетичний код українців, тому 24.02 2022 року почався новий етап боротьби за життя України як держави, за свободу ї демократію. Україна щодня доводить, що гідність та свобода сильніші за підлість і терор.

Нехай у ваших серцях завжди живе почуття гордості на нашу Велику Батьківщину! Перемоги, миру та благополуччя нашій країні і усім нам.

Слава Україні! Героям слава!