Налагодження партнерських відносин на сьогодні є ключовою дією університету в умовах військового стану. Співпраця з іноземними партнерами надає можливість активізувати наукову діяльність та запровадити інноваційні рішення в освітній процес.

Під час співпраці партнери отримують актуальну інформацію через міжнародні конференції, вебінари, офіційні зустрічі та сумісну роботу в лабораторіях. Це позитивно впливає не тільки на міжнародні рейтинги університету, але й на розвиток суспільства та навколишнього бізнес середовища. Адже випускники університету мають сучасні практичні навички роботи, що можуть втілити в бізнес процеси під час свого першого працевлаштування.

20 листопада відбулась зустріч між Таврійським державний агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного, Мелітопольською Міською радою та Шведським науково-дослідним інститутом навколишнього середовища. ТДАТУ представляли ректор, д.т.н., професор, Сергій Кюрчев, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Дар’я Легеза та професор кафедри електроенергетики і електротехнологій Ольга Лисенко.

Шведський науково-дослідний інститут навколишнього середовища є дослідним та консультативним закладом, що спеціалізується на питаннях сталого розвитку, стійких трансформацій та сучасних моделей використання енергетики. На сьогодні актуальними є питання дослідження довготривалих циклів в індустрії та моделювання використання енергетичних систем. Саме такі напрями можуть бутb використані у розбудові місця у післявоєнний час.

На зустрічі майбутні партнери обговорювали сумісну потрійну співпрацю у встановленні сучасного програмного забезпечення при використання енергетичних ресурсів у де окупованому Мелітополі із підготовкою фахівців з використання таких технологій на базі ТДАТУ. Така співпраця надасть можливість розвитку синергії між досвідом шведських вчених, потенціалом студентів ТДАТУ та потребами міста у заощадженні енергетичних ресурсів у майбутньому.